TÜVTÜRK’te nöbet devri bitiyor

0
640
TÜVTÜRK’te nöbet devri bitiyor

TÜVTÜRK’te nöbet devri bitiyor

Muğla’daki TÜVTÜRK gezici araç muayene istasyonu artık sadece randevu ile hizmet verecek. 30 Kasım’da başlayan uygulama ile araç sahiplerinin akşam ya da sabahın erken saatlerinde nöbet tutma devri de sona erecek.

 -Randevular çağrı merkezi veya internetten

TÜVTÜRK’ün Türkiye genelinde sabit istasyonlarda uygulanan randevulu araç muayene hizmeti, artık gezici araç muayene istasyonları için de uygulanmaya başlandı. Bu kapsamda, Muğla’da bulunan gezici araç muayene istasyonu da 30 Kasım’dan itibaren sadece randevu ile hizmet veriyor olacak.

Araç sahipleri, Muğla Gezici Araç Muayene İstasyonu için www.tuvturk.com.tr veya 0850 222 88 88 numaralı çağrı merkezinden randevu alabilecek.

TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, sadece randevuyla hizmet veren sabit istasyonlarda muayene taleplerinin gün içinde eşit şekilde dağıldığı ve araç sahiplerinin istasyonlarda daha az beklediği belirtildi. Gezici istasyonlarda da hayata geçirilecek bu sistem ile müşteri memnuniyetinde de artış sağlanmasının hedeflendiği ifade edildi.

Araç sahipleri, gezici araç muayene istasyonlarında araçlarının muayenelerinin yanında, egzoz emisyon ölçümü hizmetini de alabiliyorlar.

-Randevular ücretsiz

Randevu almak isteyenler www.tuvturk.com.tr adresinden ücretsiz olarak istasyon yoğunluğuna göre talep ettikleri gün ve saat aralığı için randevularını alabiliyor. Ayrıca randevular, 0850 222 88 88 numaralı TÜVTÜRK Çağrı Merkezi’nden veya sabit istasyonlardaki kiosklardan da ücretsiz alınabilmekte. Araç sahipleri, gezici araç muayene istasyonlarının programına TÜVTÜRK internet sitesinden de ulaşabiliyor.

 -Trafiğe çıkamayan araçlar muayene kuyruğunda

Diğer taraftan haftanın belirli günlerinde yapılan araç muayeneleri için sıra kapma mücadelesi de yaşanmayacak.

Ortaca ve Köyceğiz’de, belirli kişiler tarafından konulduğu iddia edilen trafiğe çıkamayan, plakasız, paslanmış, hareket edemez durumdaki araçların muayene kuyruğuna konulması ve günlerce kuyrukta tutulması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

DALAMAN GAZETESİ

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.