TÜRKİYE’NİN “EN İYİ İŞİ’NDEN KAZANDIĞI PARAYI EĞİTİME HARCAYACAK

0
383

TÜRKİYE’NİN “EN İYİ İŞİ’NDEN

KAZANDIĞI PARAYI EĞİTİME HARCAYACAK

Kozmacha Reklam Ajansı Ortaca Belediyesi iş birliği ile Ortaca, Dalyan ve Sarıgerme destinasyonunda gerçekleştirdiği Best Job In Turkey projesinin kazananı Efe Tanay aldığı 30 bin lirayı Moskova’da yapmakta olduğu doktora eğitimi için kullanacağını söyledi.

 

Efe Tanay, Ortaca Belediyesi, Türkiye’nin En İyi İşi’ni teklif ettikleri Best Job In Turkey projesi için 27 ülkeden yapılan 8 bin 235 başvuru arasından seçildi.

Proje kapsamında bölgenin tanıtım yüzü olan şanslı kişi Efe Tanay, 1 ay boyunca Ortaca, Dalyan ve Sarıgerme destinasyonunda hiç para harcamadan gezdi ve üstüne de Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve Kozmacha Reklam Ajansı ortağı Fatih Akaslan’dan 30 Bin TL’lik çekini aldı.

Efe Tanay, “30 gün gerçekten çok heyecan verici geçti. Gittiğimiz adalardaki el değmemiş koylar, berrak sular çok mükemmeldi. Dolayısıyla unutulmaz anlar yaşadım. O kadar farklı yerlere gittik ki aslında, ‘buralı olan insanların, yıllardır burada yaşayan insanların, hatta rehberlerden bile ben burayı bilmiyordum’ gibi açıklamalar duydum. Diğer taraftan aldığım 30 bin lirayı Moskova’da yapmakta olduğum doktora için kullanacağım. Yani eğitimim için kullanacağım aldığım parayı”

 

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik “Projeyi ilk duyduğumda çok heyecanlanmıştım. Türkiye ve dünya çapında, ulusal ve yerel basında çok ciddi yer aldı. Efe kardeşimiz de zaten geçmişiyle bu işlere yatkınlığı, gezginciliği bilinen bir kardeşimiz. Ve 30 gün boyunca da gerçekten yöremizi çok iyi tanıttığına inanıyorum. Bence proje amacına ulaşmıştır. Gelecek yıllarda da bu projenin farklı formatlarını burada uygulayacağımızı düşünüyorum. Gerçekten çok zorlu da bir görevi vardı aslında. Çünkü sorumluluğu çok büyüktü. Sadece parayla yapılacak bir iş değil. Ben gerekli sorumluluğu ve duyarlılığı gösterdiğini biliyorum. Hak ettiği ödülü de kendisine takdim edeceğiz”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.