Türkiye’nin en iyi işinde mesai başladı

0
687

Türkiye’nin en iyi işinde mesai başladı

Ortaca, Dalyan ve Sarıgerme bölgesini tanıtabilmek için organize edilen “bestjobinturkey” Türkiye’nin En İyi İşinde mesai başladı.


27 ülkeden başvuran 8 bin 235 kişi arasından profesyonel turist olarak seçilen Efe Tanay, mesaisinin ilk gününde Dalyan kanalında tekne turu yaptı. Kaya mezarları, İztuzu plajı, Delikli Ada ve Alagöl’ü gezdi ve fotoğrafladı.
Tanay, gün boyu yaptığı izlenimlerini sosyal medya üzerinden paylaşmaya başladı. Tanay, 1 aylık çalışmalarını tamamladıktan sonra 30 bin lira maaş alacak.
Projenin yurt içi ve yurt dışı tanıtıları için ayrıca 1 ay boyunca Efe Tanay’ın yapacağı geziler belgesel formatında çekimleri yapılacak.
Efe Tanay’ın ilk gün izlenimleri Göktürk Dron Hava ve Sualtı çekim hizmetleri sahibi Ahmed Türker Akyürek tarafından yapıldı.

-Turizmciler memnun
Dalyan’da 12 yıldır turizm işletmeciliği yapan Anıl Şenol “Bölgemizi ne kadar çok tanıtırsak o kadar çok faydalı olacağına inanıyorum. Bu tür etkinlikler bölge turizmine çok büyük etki sağlar” dedi.
Organizatör Fatih Akaslan, “bestjobinturkey” Türkiye’nin en iyi işi. Türkiye’deki destinasyon pazarlaması için kurgulanan, yurt dışında da örneği olan bir proje olduğunu söyledi.

-Rekor başvuru yapıldı
27 ülkeden 8 bin 235 kişinin başvuruda bulunduğunu ifade eden Akaslan, “Bu da beklediğimizin üzerinde bir başvuru sayısı. Yurt dışında oldukça ilgi gördü, Türkiye’de de oldukça ilgi gördü. Dolayısıyla hedeflediğimizin üzerinde bir başvuru sayısı gördük” dedi.

-Efe’nin gezgin ruhu renk katacak
Efe Tanay’ın çok keyifli videoları, fotoğrafları, paylaşımlarını herkesin heyecanla beklemesini isteyen Akaslan, “İlk gün Efe’yle beraber kısa bir tur yaptık. 30 gün boyunca devam edecek. Devamında çok keyifli fotoğraflar, videolar. Bölgeyi gerçekten hiç çekilmemiş yerlerinden fotoğraflayıp ya da videolarını çekip paylaşıyor olacağız. Efe’nin buradaki gezgin ruhuna çok güveniyoruz. Seçim yaparken de bizim için en önemli kriterlerden bir tanesiydi. Efe’nin ve takipçilerinin dolayısıyla 30 gün boyunca çok eğlenceli geçeceğini ve keyif alacağını düşünüyorum” diye konuştu.

-Kendimi şanslı hissediyorum
Yarışmacı Efe Tanay ise duygularını şöyle dile getirdi.
“Öncelikle 8 bin küsur kişi arasından seçildim. Tabi ki seçim videomda diğer adaylardan nasıl ayrıldığımı gösterir bir video hazırladım. Yaklaşık 64 ülkede bulundum. Gezi yazıları yazıyorum, gezi videoları çekiyorum. Çok farklı ülkelerde çok farklı tecrübeler yaşadım. Lahusta tapınakta rahiplerle kaldım. Afrika’da hala insan öldürmeye devam eden kabilleri ziyaret ettim. Orta Asya’da Türkçe konuşan halklarla, obalarla yaşadım. Daha çok farklı noktada farklı şeyler yaptım. Bunları internette yazdım. Televizyonlarda gösterdim ara ara. Avukatım, Eski milli okçuyum. Çok farklı sporlarla uğraştım. Rusya’da sosyoloji doktorası ve İngilizce öğretmenliği yapıyorum. Ticaretlerle bile uğraştım. Dolayısıyla çok farklı yerlerde çok farklı şeyler yaşadım. İtalya’da yaşadım bir süre. Rusça, İngilizce, İtalyan’cayı çok ileri düzeyde biliyorum, Fransızca öğreniyorum. Yani bunları ufak bir videoda toparladığım bir başvuru hazırladım. Dolayısıyla bu şekilde şanslı kişi ben olabildim”

-Hedef uluslararası tanıtım
“Projemiz, Ortaca, Dalyan, Sarıgerme bölgelerini ve civarını tanıtmak üzerine. Biz buranın doğasını, mükemmel güzelliklerini, bilinmeyen yönlerini, insanların aslında bildikleri sandıkları şeylerin çok daha güzel olduğunu ve bunların hepsini bir arada gösterir yayınlar, paylaşımlar yapacağız sosyal medyamızda. “bestjobinturkey” yani Türkiye’nin en iyi işi “bestjobinturkey” hesabında, Efe Tanay hesabında takipçilerimizle paylaşacağız. Televizyonlardan, medyadan ve internetten, her türlü mecrada bunları paylaşacağız. Bizim amacımız sadece yerli turiste değil uluslararası medyaya da buranın güzelliklerini, Dalyan’ın el değmemiş plajlarını. Belki kaya mezarlarıyla ve caretta carettalarla tanıyorlar insanlar burayı. Ama sadece bunlardan ibaret olmadığını göstereceğiz. Ve buranın güzelliklerini bütün dünyayla paylaşacağız”

-30 gün dolu dolu tanıtım olacak
“Öncelikle insanların çok sıcakkanlı ve buranın çok bakir olduğunu söylemek istiyorum. Burayı çok güzel kılan, diğer yerlerden özel kılan buranın daha el değmemiş olması. Mükemmel bir doğası var. Zaten dünyanın sayılı plajlarından İztuzu plajı burada. Bugün orayı da ziyaret ettik. Adalara açıldık oralarda yüzdük. Tekneyle güzel bir tura çıktık. Gerçekten çok özel, çok mükemmel bir yer. Leziz yemekler yedik tabi ki çok özel bir gündü. Kaldı ki bu daha ilk gün. Bunu gibi 30 gün daha var ve mükemmel paylaşımlar takipçilerimizi bekliyor”

-Yediğimi, içtiğimi, gördüğümü paylaşacağım
“Buranın güzelliklerini göstermek için sadece doğasını, yaptığımız tatilimizi değil tabi ki yediğimizi, içtiğimizi buranın ne kadar eğlence dolu olduğunu da göstereceğiz. Aktivitelerini, plajlarını dediğimiz gibi mükemmel dünya harikası plajlarını göstereceğiz. Yediğiniz içtiğiniz size kalsın derler ama biz yediğimizi, içtiğimizi de, eğlendiğimizi de her şeyimizi paylaşacağız ki insanlar buranın ne kadar güzel olduğunu görsün”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.