Türkiye şampiyonluğu 9 Ekim’de

0
516
Türkiye şampiyonluğu 9 Ekim’de

Türkiye şampiyonluğu 9 Ekim’de

 

Samsun’da düzenlenen Türkiye Engelliler Futbol şampiyonasında Batı grubunda mücadele eden Dalaman Engelliler Spor Kulübü grubunda namağlup şampiyon oldu. Dalaman Engelliler Spor Kulübü 09 Ekim Cuma günü finalde Doğu grubu şampiyonu ile Türkiye şampiyonluğu için mücadele edecek.

 

14 takımın katıldığı şampiyonada, takımlar batı ve doğu grupları olarak ayrıldı. Batı grubunda yer alan Dalaman Engelliler Spor Kulübü, Çanakkale takımını 8-1, İstanbul Kartal takımını 8-0, Eskişehir takımını 14-1, İzmir takımını 3-0, Balıkesir takımını 5-0 yenerek namağlup grup şampiyon oldu.

Dalaman Engelliler Spor Kulübü Başkanı Abdullah Çakmak, “Sporcularımızı ve teknik kadromuzu bu başarılarından dolayı kutluyorum. 09 Ekim Cuma günü oynanacak final maçını da alarak Türkiye şampiyonluğunu inşallah Dalaman’a getireceğiz” dedi.

Dalaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Saniye Uyar Kırık ise, “sporcularımızla gurur duyuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Cuma günü oynayacağımız final karşılaşmasından da galibiyet alarak namağlup Türkiye şampiyonu olacağımıza inanıyorum” diyerek sporculara başarılar diledi.

Anıl Aka, Kamil Gülden, Uğur Osman Sarıcan, Salih Çelik, Burakcan Uyar, Halil Şirinpınar, Selim Aktaş, Ali Okka, Ferhat Yılmaz, Yahya Ayyıldız ile karşılaşmalara çıkan Dalaman Engelliler Spor Kulübünü Emrah Tamas ve yardımcı çalıştırıcı Bülent Yılmaz hazırlıyor.

Soner Aydın

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.