Türk Sanat Müziği Korosundan bahar konseri

0
660
????????????????????????????????????

Türk Sanat Müziği Korosundan bahar konseri

Konsere Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda Türk Sanat Müziği sevenleri katılım gösterdi.

Köyceğiz Belediyesi Kültür Sanat Etkinliklerinden biri olan, Belediye Türk Sanat Müziği Korosu 4 Mayıs 2018 Cuma günü Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Salonunda Bahar Konseri verdi. Türk Sanat Müziğinin ileri gelen hocaları ve yönetiminde öğretmen, doktor, iş kadınları ve erkeklerin bir araya gelerek oluşturulan 20 kişilik (Adil Sirkecioğlu, Altan Köksal, Battal Şahin, Bilal Aydemir, Cahit Telkök,  Cevriye Demir, Fahriye Karahacıoğlu, Fahriye Köksal, Halil Birecikligil, Hüseyin Ay, Kubilay Durukan, Müjgan Telkök, Nevin Atmacaoğlu, Nuray Şahin, Perihan Şahin, Oytun Yüksel, Sevcan Kurutçu, Suat Işık Özten, Şahide Tülerli, Zeynep Arda Dağdelen) koroda; Erhan İşseveroğlu keman, Demet Doğruöz kanun, Bülent Keklik ud, Müjgan Telkök, Çağrı Sömenlioğlu Ritm’de Türk Sanat Müziğinin unutulmaz eserlerini dinleyicilere sundular. Yönetmen Suat Işık Özten,“Yaklaşık bir sezondan beri her gün amatör bir ruh ile çalışıyoruz, bu güzel bir geceye tüm müzikseverler ile buluştuk “dedi.

Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen konserde izleyenlere sanat müziğinin birbirinden seçkin eserlerini seslendirdiler. Halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Köyceğiz Belediyesi Türk Sanat Müziği konserine sanatseverlerin ilgisi yoğundu. Sanat Müziği severlerin salonu hınca hınç doldurması sanata olan düşkünlüğünün ayrı bir göstergesi olarak dikkat çekti.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, konserin sonunda koroyu temsilen Suat Işık ÖZTEN’e çiçek verdi. Konseri onurlandıran herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirten Belediye Başkanı Kamil Ceylan, gecede yaptığı konuşmada, “Sanat Müziği koromuz birbirinden güzel şarkılar icra ederek muhteşem bir müzik ziyafeti sundu ve bizlere müstesna bir gece yaşattı. Koro şefimiz başta olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyorum. ”Dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.