Türk polis teşkilatı 174 yaşında

0
626

Türk polis teşkilatı 174 yaşında

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174’ncü yıldönümü dolayısıyla Dalaman’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Merkez Camii’nde düzenlenen programda, görevleri başında şehit düşen Polis Teşkilatı mensupları başta olmak üzere tüm şehitler için okunan hatm-i şeriflerin duası okundu.

Programa Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Onur Altınışık, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

10 Nisan saat 10:00’da düzenlenecek olan Atatürk anıtına Çelenk koyma töreni yoğun yağış sebebiyle iptal edildi. Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174’ncü yıldönümü dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürlüğünde Kokteyl düzenlendi. Düzenlenen Kokteyl’e Dalaman kaymakamı Ali Güldoğan, Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Garnizon Komutanı Alb. Barış Sayın ve askeri ve mülki erkan katıldı. Kokteylde günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından yapılan resim yarışmasında dereceye giren Atatürk Ortaokulu öğrencileri Mine Akçabel, Yunus Kıvrak ve Azra Görgev’e hediyeleri verildi.  Daha sonra Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174’ncü yıldönümü dolayısıyla pasta kesildi.  Dalaman Adile İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ikramlar yapıldı.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan; “Ülkemizin huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması için mukaddes vatan topraklarımızın dört bir yanında fedakârca görev yapan Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıl dönümünü kutlamaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü, en temel kurumlarından birisi olan Emniyet teşkilatımız, 174 yıldır çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen, demokratik değerlere, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygıyı her koşul altında gözeten bir anlayışla, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmiş ve getirmeye de devam edecektir.

Bu düşüncelerle; Polis Teşkilatımızın, Polis Haftası’nı ve 10 Nisan Polis Günü’nü yürekten kutluyor; görevi başında şehit düşen güvenlik mensuplarımıza Allah’tan rahmet; gazi olanlara ve görevleri başın

da olan personele sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.