Turizm Sektörünün Sorunları Masaya Yatırıldı

0
382
Turizm Sektörünün  Sorunları Masaya Yatırıldı

Turizm Sektörünün

Sorunları Masaya Yatırıldı

Muğla Valisi Hakan Güvençer başkanlığında 2014 yılı Turizm Koordinasyon toplantısı Bodrum ve Marmaris’ten sonra Fethiye’de gerçekleştirildi. Fethiye Orman İletme Müdürlüğü salonunda düzenlenen toplantıda, Fethiye, Seydikemer, Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman ilçelerinin turizm sorunları konuşuldu.

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığındaki toplantıya, turizmden sorumlu Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, bu ilçelerin adli ve mülki daire amirleri ile sivil toplum kuruluşları başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Güvençer, “35 yıldan bu yana turizm, ilimizde ve bölgemizde yavaş yavaş yayılarak ilimizin en büyük ekonomik getirisi olan sektörlerin başında yer almıştır. Daha önce Muğla Valiliği başkanlığında bu toplantılarımızı Bodrum ve Marmaris’te gerçekleştirdik. Sonuncusunu da Fethiye ilçemizde yaparak yapmış olduğumuz üç toplantının sonucundan elde ettiğimiz sonuçlar ile Muğla’da büyük bir toplantı gerçekleştirerek turizmin gelişmesi ve ilimizin turistler için bir cazibe merkezi olabilmesi adına gerekli kararları ve yükümlülüklerimizi belirleyeceğiz.” diye konuştu.

Fethiye’de ve Muğla’nın diğer ilçelerinde turizm sezonunun daha uzun zamanlara yayılmasının ve turizm ile ilgili halkın daha fazla bilgilendirilerek kaliteli hizmet verilmesinin amaçlandığını vurgulayan Vali Güvençer: “2012 ve 2013 yılı turizm sezonlarını göz önüne getirerek bu yılki turizm sezonunda geçmişte yaşanan eksiklikleri ve hataları yapmamak amacı ile bu toplantıları gerçekleştirmek zorundayız. Böylelikle geçmişte yapılan eksiklik, hatalar göz önüne getirilir ve giderilir, bu turizm sezonunda da yapılmaz ise inanın ki çok güzel yol kat etmiş oluruz. Dilerim ilimizde bu yıl iyi bir sezon geçiririz.” ifadelerini kullandı.

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ise yaptığı konuşmada: “Bu tür toplantılar ile ilçemizde ve bölgemizde turizm sektörünün gelişmesinde çok büyük kararlar alınır. Her zaman kuralsızlık ciddi anlamda sıkıntılar çıkarır. Yetki sahibi olduğumuz bölgelerde kurallı bir şekilde çalışma gerçekleştirirsek sıkıntı oranı da düşer. Küçük dokunuşlar, idari talimatlar ile turizm sezonuna çok farkındalıklı katkılar sağlanabilir.” dedi.

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik ise sektörde öne çıkan sorun başlıklarını sıraladı.

Daha sonra ilçelerin belediye başkanları ve mülki amirleri sırayla söz alarak bölgelerindeki turizm zayıflıklarını ve bu zayıflıkların çözümleri hakkında konuştular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.