TÜM ÜRETEN KADINLARIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

0
386
TÜM ÜRETEN KADINLARIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

TÜM ÜRETEN KADINLARIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

Dünya nüfusunun yarısını ve iş gücünün üçte birini oluşturan biz kadınların toplumsal konumları gerek yasalar gerekse toplumsal normlarca baskı altına alınmış ve dar kalıplara haiz odaklarca kadın sömürülmeye çalışılmıştır.
Kadınlar; her toplumsal gelişmede ve insanlığın atılmış her adımında önemli role sahip olmuş ve kadının iktisadi hayatta var olmasıyla bir yandan ailenin ağır yükü bir yandan çalışma yaşamının yükü ile kadın “ emekçinin emekçisi” olarak adlandırılmıştır.
Kadın emeğinin üretim içinde değersizleştirilmesi, aileye destek olarak algılanması kapitalist sistemden kaynaklıdır. Kadın çalışma yaşamına katılsa bile, iş yaşamının cinsiyetçi yapısı kadını çocuğa bağlı, ev içinde erkeği ise dışarı ücretli gösterir. Ancak şu bir gerçektir ki üreten, sorgulayan ve birlikte düşünen müteşebbis ruha sahip girişimci kadınlarımızla toplum her alanda muvaffak olacaktır. Çünkü doğası gereği üretken olan kadın iktisadi hayatın daimi parçasıdır.
Kadınların yüzyıllardır yürüttüğü özgürleşme mücadelesinin kutlandığı, kadınların güncel taleplerinin iade edildiği ve asıl önemlisi evrenin ince ruhlu sanatçıları olan kadınların erkeklerle her alanda eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği savaşın temsili başlangıcı olan Dünya Kadınlar Gününü; Muğla Ticaret Ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu olarak kutluyoruz.
Muğla’nın Sınır Tanımaz Müteşebbis Kadınları
Üretelim, Ürettikçe Büyüyelim
Biz Büyüdükçe, Muğla Büyüsün
Muğla Büyüdükçe, Türkiye Büyüsün
MUTSO Kadın Girişimciler Kurulu

Sultan yılmaz
Muğla KAGİK İl İcra Komitesi Başkanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.