Temayülde önde çıkan isim Ömer Bülent Arslan mı?

0
549
Temayülde önde çıkan isim Ömer Bülent Arslan mı?

Temayülde önde çıkan isim Ömer Bülent Arslan mı?

Büyükşehir yasası kapsamına alınan Muğla’da ilk kez gerçekleştirilecek olan Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için 3 isim yarışmıştı.

Atatürk Orman Çiftliği Genel Müdürü Ömer Bülent Arslan’nın sandıktan önde çıkan isim olduğu iddia ediliyor. AK Parti Genel Merkezi kaynaklı haberlere göre, geçtiğimiz Cumartesi günü Muğla Öğretmenevinde yapılan temayülde Ömer Bülent Arslan’ın sandıktan galip çıktığı öne sürüldü. Muğla eski Tarım İl Müdürü, Atatürk Orman Çiftliği Genel Müdürü Ömer Bülent Arslan’ın Muğla il ve ilçelerinde hızlı bir çalışma sürdürerek yaptığı istişareler sonucu ibreyi kendinden yana çevirdiği ve AK Partili yöneticiler ile kadın ve gençlik kollarının oylarını büyük oranda aldığı ve temayülde sandıktan birinci olarak çıktığı önü sürüldü.

Muğla Öğretmenevinde gerçekleştirilen temayül yoklamasında Atatürk Orman Çiftliği Genel Müdürü Ömer Bülent Arslan, eski Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu ve Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman yarışırken, İl ve ilçe Yönetim Kurulları ile Gençlik ve Kadın Kolları yönetimlerinin İlçe Belediye Başkan Aday Adayları ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları arasında yaptıkları seçimde yaklaşık 850 oy kullanıldığı öğrenilirken, sandıklardan alınan kapalı zarfların sayım yapılmadan AK Parti Genel Merkezine gönderildiği ve değerlendirmenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığındaki Temayül Üst Kurulu tarafından yapılacağı ve son kararı yine Başbakan Erdoğan’ın vereceği öğrenildi.

Ancak gelen haberler doğrultusunda temayülden Arslan’ın önde olduğu siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.