Tatbikat Gerçek oldu

0
511
Tatbikat Gerçek oldu

Tatbikat Gerçek oldu

 

Dalaman Devlet Hastanesi doğumhane bölümünde çıkan yangına anında müdahale eden hastane personeli tam not aldı.

 

16 Kasım’da hastanenin doğumhane ünitesinde aktif olarak kullanılmayan ameliyathanenin elektrik panosunda yangın çıktı.

Yangını fark eden hastane personeli vakit kaybetmeden yangına müdahale etti. Büyümeden kontrol altına alınan ve söndürülen yangından hiç bir hasta,  hasta yakını ve personel etkilenmediği öğrenildi.

Olayla ilgili Muğla Kamu Hastaneleri Kurumu’ndan  yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Doğumhane ünitesinde aktif olarak kullanılmayan ameliyathanenin elektrik panosunda yangın çıkmış, yangına derhal müdahale edilerek söndürülmüş, hastanedeki tıbbi cihaz ve ekipmana zarar verilmeden yangın söndürülmüştür. Yangın ve söndürme işleminde hasta, hasta yakını ve personel etkilenmemiştir. İdari soruşturma yapılması ve olayın tekrarlanmaması için alınması gereken tedbirler ile ilgili araştırma yapılması planlanmaktadır.”

– Yangın tatbikat yapılmıştı

Sağlık Bakanlığı Hastane Afet ve Olağandışı Durumlara Hazırlık kapsamında Dalaman Devlet Hastanesinde arama ve kurtarma tatbikatı yapılmış, hastane personeli verilen eğitimi pratikte uygulayarak tam not almıştı.

Senaryo gereği hastanede çıkan yangın sonrası hastalar sağlık personeli tarafından güvenli bölgelere çıkarılmış, UMKE ve itfaiye ekipleri arama kurtarma çalışması yapmıştı. İçeride mahsur kalan hastalar da ekipler tarafından kurtarılmıştı.

Tatbikatta, Muğla Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Dalaman Devlet Hastanesi personeli, İl Sağlık Müdürlüğü 112 ekipleri, UMKE, Dalaman İtfaiye Gurup amirliği, İlçe Emniyet Müdürlüğü personelinden oluşan 170 kişi katılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.