Tarım işçileri siyah giydi

0
446
Tarım işçileri siyah giydi

OMR_3164OMR_3167

Tarım işçileri siyah giydi

Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen Özgecan Aslan cinayeti ve kadına yönelik şiddeti protesto etmek için bir çiftlikte çalışan tarım işçileri mesailerine siyah elbise giyerek başladılar.

Ortaca Eskiköy mahallesindeki çiftlik sahibi Dr. Mesut Özcan, yaptığı açıklamada, yaşananlara tepki göstermek amacıyla çiftlikte çalışan işçilerle siyah elbise giyerek çalıştıklarını söyledi.

Özgecan’ın öldürülmesine duydukları üzüntüyü ifade edebilmek, bir farkındalık yaratabilmek ve insanlara bir mesaj vermek istediklerini ifade eden Özcan, “Türkiye Cumhuriyeti olarak biz dünyanın en büyük ailesiyiz. Dolayısıyla örf ve adetlerimize sahip çıkıp kendi çocuklarımıza çok iyi bakabilmeliyiz” diye konuştu.

Özcan, kadınların insanlara Allah’ın emaneti olduğunu, emanete çok iyi bakması gerektiğini vurguladı.

Kadınların karanlık bir sokakta, erkekler gibi endişe ve şüphe duymadan yürümesi gerektiğini belirten Özcan’ın eşi Selin Özcan, “Çünkü biz kadınız ve bir suçumuz yok. Erkeklerin yaşadığı o özgüveni biz de hissetmek istiyoruz” dedi.

Tarlada nar budaması yapan işçilerden 20 yaşındaki Sema Özcan ise şunları kaydetti: “Ben de 20 yaşındayım. Demek ki ben de başka bir yere okumaya gitsem başıma böyle bir olay gelebilirmiş. Özgecan adına çok üzüldüm. Böyle insanların bırakın müebbet hapsi, idam edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’de bu gibi insanlar da var demek ki. Bence bunların yok edilmesi gerekiyor. Bunlar var olduğu sürece daha bir sürü 20 yaşındaki kızın başına neler gelecek kim bilir?”

İşçiler tarlada gün boyunca siyah elbiselerle çalıştı.

Ali Rıza AKKIR

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.