“Susmak suça ortak olmaktır”

0
495

“Susmak suça ortak olmaktır”

Vicdansızlar hamile köpeği Dalaman Bülüşlü mevkisindeki HAYDOS Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kapısına terk etti. Aç, susuz, bitkin vaziyette olan köpeğe HAYDOS başkanı Türkan Dağdelen sahip çıkarak koruma altına aldı.

HAYDOS başkanı Türkan Dağdelen, artık bu tür olaylarla sık sık karşılaştıklarını ve ne yazık ki çözüm bulamadıklarını söyledi.

Olayın yakın çevreden birinin yaptığını düşündüklerini belirten Dağdelen, “Akşam üstü bakım evinin kapısına atılmış, doğurmak üzere, oldukça zayıf, kızgın, üzgün, güvensiz. Çok uzaktan gelmiş olamaz. Ya Ortaca’dan, ya da Dalaman’dan geldiği kesin.  Sahibini tanıyan biri mutlaka vardır. Lütfen hayvanlarına kötü davranan insanları ihbar etmekten korkmayın. Susmak suça ortak olmaktır” dedi.

-İhbar edene ödül

Dağdelen, “Yörede yaşayan vatandaşlara sesleniyorum. Bu köpeğin sahibini tanıyan var mı? Bu hayvanı bu haliyle terk eden biri en hafif tabiriyle insanlıktan nasibini almamış. Bu köpek ve sahibi hakkında bilgi verenlere 2 bin lira ödül verilecektir. Tüm ihbarlar gizli kalacaktır” ifadelerini kullandı.
Ömer Kundakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.