“Süslü kadınlar” hazır…

0
644

“Süslü kadınlar” hazır…

Ortacalı, Dalyanlı, Köyceğizli bisiklet tutkunu kadınlar, “6. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu”na katılmak üzere Ortaca’da toplanıyor.

 

23 Eylül’de yapılacak olan etkinliğe hazırlanan kadınlar dikkat çekmek için bir bisiklet dükkanının vitrinini özel olarak süsleyerek ışıklandırdı.

23 Eylül 2018 Pazar Günü saat 17.00’de Ortaca Kültür parkta toplanacak olan kadınlar, Atatürk anıtı önünde basın açıklaması yaptıktan sonra cadde ve sokaklarda bisiklet turu atacaklar.
Zehra Erbil, Ortaca’da düzenlenecek olan etkinliğe, Ortaca Kent Konseyi tarafından da büyük destek verildiğini söyledi.
Erbil, “Daha önceki yıllarda da yaptığımız etkinlikte Ortaca belediye Başkanımız Hasan Karaçelik büyük destek verdi. Bu tür sosyal sorumluluk projelerinde yerel yöneticilerimizi aramızda görmek bizleri mutlu ediyor” dedi.

Ortaca’da yapılacak olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Organizasyonu sorumlusu Zehra Erbil, “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında yapılan ‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne vurgu yapmak için Dünyanın birçok ülkesinde yapılan etkinlikler zincirine Türkiye’de İzmirli kadınlarımız yıllardır öncülük etmektedir. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 2013 yılında İzmir’de Sema Gür’ün girişimleriyle, bisiklete binen bir grup gönüllü kadının desteği ile başladı. Türkiye’de diğer şehirlerde bisiklete binen kadınların da dikkatini çekerek çığ gibi büyüdü. Turumuz bu yıl yaklaşık 65 şehirde eş zamanlı olarak yine gönüllü kadınlar tarafından yapılacak” açıklamasında bulundu.

Bisikletin kent yaşamının bir parçası olduğunu dile getiren Zehra Erbil, “Bisiklet çevreyi kirletmeyen, doğa dostu bir ulaşım aracıdır. Bisiklet yoğun kent trafiğine çözüm olabilir ve bir ulaşım aracı olarak algılanmalıdır. Bisiklete binen kadınlar olarak, motorlu taşıtların olmadığı yollarda bisiklete binmenin ne kadar keyifli olduğunu göstermek istiyoruz. 7’den 70’e tüm bisiklet tutkunlarını 23 Eylül 2018 Pazar Günü saat 17.00’de Ortaca Kültür parkta buluşmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.
ÖMER KUNDAKÇI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.