Sürpriz olmadı 3 yıl gecikmeyle açıldı

0
294

Sürpriz olmadı 3 yıl gecikmeyle açıldı

 

Sağlık Bakanlığı tarafından Ortaca Gölbaşı mahallesi Antentepe mevkisinde TOKİ’ye yaptırılan 100 yataklı Ortaca Devlet Hastanesi, 3 yıl gecikmeyle hizmete girdi.

22 Ekim 2013 tarihinde 21 milyon 648 bin liraya ihalesi yapılan hastanenin inşaatı yer tesliminden sonra 17 Ocak 2014 tarihinde başladı.

Dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hastanenin, 19 Mayıs 2015’e yetiştirilmesini istedi, 6 defa süre uzadı.

-Bakanlık 2017 sonunda demişti

Sağlık Bakanlığı, İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Ortaca Devlet Hastanesinin yer tahsisi, yapımı, devri ve hizmete girmesi ile ilgili tüm işlemlerin Sağlık Bakanlığı ile TOKİ arasında yapıldığı, dolayısıyla Müdürlüğe bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarla konuyla ilgili herhangi bir resmi sözleşmesinin bulunmadığı bildirilerek, “Ancak, 2017 yılı sonuna kadar tamamen hizmete girmesi planlanmaktadır” denilmişti.

-Yeni Ortaca Devlet Hastanesi

Sağlık Bakanlığı tarafından Ortaca Gölbaşı mahallesi Antentepe mevkisinde TOKİ’ye yaptırılan 100 yataklı Ortaca Devlet Hastanesi 25 bin 101 metrekare alan üzerine 3 bin 620 metrekare olarak inşa ediliyor. 22 Ekim 2013 tarihinde 21 milyon 648 bin liraya ihalesi yapılan hastanenin inşaatı yer tesliminden sonra 17 Ocak 2014 tarihinde başladı. Ortaca Devlet Hastanesi inşaatının teslim tarihi üzerinden tam 3 yıl geçti.

Dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hastanenin, 19 Mayıs 2015’e yetiştirilmesini istedi, 6 defa süre uzadı.

Kasım 2014’de inşaatı devam eden Ortaca Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yetkililer tarafından hastanenin haziran ayında bitirileceğinin belirtilmesi üzerine 19 Mayıs 2015’e yetiştirilmesini istemişti.

-Minibüs seferleri başladı

Diğer taraftan Ortaca Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte Ortaca otogardan minibüs seferleri başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Denetimli Halk Minibüsleri Ortaca Otogardan hareket ederek Gölbaşı mahallesindeki hastane önüne kadar sefer yapıyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.