Ana Sayfa Gündem Suriyeli Ailelere Kandil ziyareti

Suriyeli Ailelere Kandil ziyareti

0
395
Suriyeli Ailelere Kandil ziyareti

Suriyeli Ailelere Kandil ziyareti

DSC_4459

 

Muğla 112 ve UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) tarafından başlatılan “Suriyeli çocuklar için yürekler buluşuyor” kampanyasının ikincisinde Suriyeli ailelere miraç kandili ziyareti yapıldı.

 

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün eşi Mübeccel Öztürk ve Muğla Valisi Amir Çiçek’in eşi Hülya Çiçek tarafından desteklenen kampanya çerçevesinde, Miraç Kandili dolayısıyla, Dalaman TİGEM arazisinde çadırda kalan ve ilçenin çeşitli mahallelerinde yaşayan ailelere ayakkabı, giysi ve gıda yardımında bulunuldu.

Devletin Suriyelilere tüm yardımları yaptığını vurgulayan Çiçek, “Ailelerimizin çok büyük sıkıntı ve ihtiyaçları yok. 7’den 70’e hepimiz bu coğrafyadaki kanın durmasını, savaşın bitmesini istiyoruz. Tekrar ülkelerindeki huzurlu ortam geldiği zaman geri ülkelerine döner düşüncesindeyiz.” dedi.

Çiçek, Suriyeli aileleri ziyaret ederek, Miraç kandillerini kutladıklarını söyledi.

Mübeccel Öztürk ise kampanya kapsamında ikinci ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kampanyayla Suriyeli ailelerin eğitim ve sağlık sorunlarını gidermeyi amaçladıklarını dile getiren Öztürk, “İlk ziyaretlerde, okul irtibatları sağlanan çocuklarla iletişime geçilip geçilmediğini kontrol ettik. İmkan ve şartlar düzelmiş şekilde. İnşallah daha da düzelteceğiz. Kimse düzenini bozmak ve savaş ortamında yaşamak istemez. Bu zorunlu ziyaretlerinde bize düşen, misafirperverliktir. Yani illaki bir ekmek uzatın, bir su uzatın demiyoruz. Yüreğini uzatmaları yeter insanların onlara sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum” diye konuştu.

Çiçek ve Öztürk, Mahmud Şeh Sehen’in (45) çaydanlığın devrilmesi sonucu ayağı yanan 1 yaşındaki kızı Cemile’nin tedavisi hakkında bilgi aldı.

Dalaman İlçe Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, ayağı yanan Cemile bebek ve ailesi ile yakından ilgilendiklerini söyledi.

Şimşek, “gerek sağlık müdürlüğümüz, gerekse kaymakamlığımız olarak Cemile bebeğin sağlığına kavuşması için ne gerekiyorsa yapıldı. Sağlık durumu iyi, şu anda tedavisi ve kontrolleri devam ediyor” dedi.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.