Su sporlarının adresi Köyceğiz

0
572
Su sporlarının adresi Köyceğiz

Su sporlarının adresi Köyceğiz

Türkiye Kano Federasyonu faaliyet programında yer alan Durgunsu Bahar Kupası Kano yarışları Köyceğiz´de yapıldı. Köyceğiz Su Sporları Merkezi´nde, büyük, genç, yıldız ve minik kategorilerinde, erkekler ile bayanlarda bin ve 500 metre mesafelerde yapılan yarışlara 20 kulüpten 120 sporcu katıldı.

-Başarılı sporcular milli takım kamplarına çağrılacak

Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Sami Mengütay: “Federasyonumuzun faaliyet programı içerisinde yer alan Türkiye bahar kupası yarışlarını Köyceğiz´de gerçekleştiriyoruz. Gençler, Yıldızlar ve büyükler kategorilerinde yarışlar yapılıyor. Buradaki yarışlara Türkiye´nin çeşitli bölgelerinden 20´nin üzerinde kulüp 120´den fazla sporcuyla katılıyor. Bu yarışların ardından kulüpler faaliyet programındaki yarışlar için hazırlıklarını sürdürecekler” dedi.

Mengütay; “Bu yarışmalar sporcular için çok önemli. Federasyonumuzun bu faaliyetlerinde ve diğer yarışmalarda başarılı görülen sporcular teknik kurul değerlendirmesinin ardından milli takıma dahil ediliyor” diye konuştu.

Dünya Kupası yarışına antreman

Türkiye Kano Federasyonu Teknik Koordinatörü Fatih Sani ise şampiyona boyunca hava ve su koşullarının çok güzel olduğunu söyledi.

Yarışlarda sporculardan çok iyi sonuçlar aldıklarını belirten Sani, “Yarışlara milli takımda yer alan sporcular da katıldı. Bazı milli sporcularımız Adana’daki milli takım kampında, Azerbaycan’da düzenlenecek yarışlar için çalışmalarını sürdürüyor. Daha sonra büyük milli takımımız İtalya’nın Milano kentinde yapılacak Dünya Kupası yarışına katılacak” dedi.

Sani, yarışlar sonucunda sporcuları değerlendirme fırsatı bulduklarını, iyi performans gösteren sporcuları teknik kurulun değerlendirmesinin ardından milli takım kamplarına çağıracaklarını kaydetti.

-Kano milli takım antrenör ve sporcularının ise görüşleri şöyle;

Milli takım antrenörü Mehmet Topal: “Önümüzdeki günlerde yapılacak Avrupa Şampiyonası ve ardından 2015´te Akdeniz oyunları var. Bizim için çok önemli. Oralarda inşallah sporcularımız madalya kovalayacak.”

Milli sporcu Serkan Kakkaç: “Buradan sonra bu sene Olimpik umutlar yarışında hedefim var. Türkiye Şampiyonasında derece yapmak istiyorum.”

Milli sporcu Sinem Özmen: “Burada bin ve 500 kategorilerinde yarışlar vardı. Kendi kategorimde birinci oldum. Önümüzde gençler Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası var. Bunlar yakın zamandaki hedeflerimiz. İlerleyen zamanlarda çok daha büyük yarışlar var. Bu sporda büyük başarılar istiyorsanız uzun vadede büyük fedakarlıklar yapmanız gerekiyor. En büyük hedefim ülkemizi yurt dışında en güzel şekilde temsil etmek. Önümde bu sene çok yarış var. Umarın gider Türkiye´yi çok güzel temsil ederim. Umarım ilerleyen zamanlarda olimpiyata aday olurum. En büyük başarı bizim için bu olur.”

 -Dereceye giren kulüpler

Büyük erkekler kategorisinde Adana Gençlik Spor Kulübü birinci, Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü ikinci, Gündoğdu Su Sporları Kulübü üçüncü oldu.

Büyük bayanlarda Rize Gençlik Spor Kulübü birinci, Antalya Gençlik Spor Kulübü ikinci, Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü üçüncülüğü kazandı.

Genç erkeklerde de Gündoğdu Su Sporları Kulübü birinci, Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü ikinci, Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü üçüncülük elde etti.

Genç bayanlarda ise Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü birinci, Şişecam Çayırova Spor Kulübü ikinci, Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü üçüncülüğü kazandı.

Yarışlarda dereceye giren kulüp ve sporcuların ödülleri düzenlenen törenle, Köyceğiz kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye başkanı Kamil Ceylan, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Sami Mengütay, federasyon temsilcileri ve protokol üyeleri tarafından verildi.

ÖMER KUNDAKÇI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.