Su Sporları merkezleri denetlendi

0
485
Su Sporları merkezleri denetlendi

Su Sporları merkezleri denetlendi

 

Dalaman ve Ortaca’da yaz sezonunda Turizm Amaçlı Deniz Sporları yaptırmak maksadıyla müracaat eden firmaların denetimleri yapıldı.

 

Sezon içinde herhangi bir can ve mal emniyetini tehlikeye düşürecek durumla karşılaşılmaması maksadıyla tespit edilen eksik hususlar konusunda ilgili işletmelerin uyarıldığı bildirildi.

 

Ortaca’nın Sarıgerme mahallesi ve Dalaman’ın Taşyaka, Bedri Rahmi ve Sarsala koylarında yapılan denetimlerde, su sporları faaliyeti yapmak üzere müracaat eden 9 firmanın Deniz Turizm araçları ile donanım ve teçhizatları, evrakları kontrol edildi.

 

Denetleme kurulu tarafından yapılan açıklamada, “İşletmelerin genel olarak sezona hazır olduğu, tespit edilen eksikleri gidermeyen işletmelere kesinlikle izin verilmeyeceği ifade edildi.

Denetim sonuçlarının ise tüm kurul üyelerinin imzaladığı birer rapor halinde ilçe kaymakamlarına sunulacağı ve yapılacak ilk toplantıda müracaatların Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Yönetmeliğine göre değerlendirilerek karara bağlanacağını belirtildi.

 

İlçe Sportif Turizm Kurulları adına kurul üyelerince yapılan denetimlere Dalaman ve Ortaca İlçe Turizm Danışma, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göcek Liman Başkanlığı, Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi ve TÜRSAB yetkilileri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.