Sosyal market 300 aileyi sevindirdi

0
575
Sosyal market 300 aileyi sevindirdi

Sosyal market 300 aileyi sevindirdi

Ortaca Belediyesi tarafından yaklaşık 10 ay önce hizmete açılan “Sosyal Market” yaklaşık 300 ailenin giyimini ücretsiz olarak karşıladı.

Ortaca Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde kurulan Sosyal Markete vatandaşlar tarafından getirilen kullanılmamış ya da kullanılabilir olan kıyafetler CHP Ortaca İlçe Örgütü Kadın Kolları üyeleri tarafından ayrıştırılarak raflarda sergileniyor.

Vatandaşlar tarafından belediye görevlilerine verilen kıyafetler arasında gelinlikten ayakkabıya, yazlık ve kışlık elbiselerden takılara kadar kullanılşmamış eşyalar bulunuyor. İhtiyacı olan vatandaşlar ise belediyeye başvurarak hiç bir ücret ödemeden sosyal markete gelerek bu kıyafetlerden istediklerini alabiliyorlar.

Sosyal Markette gönüllü olarak çalışan Sevim Balcı “vatandaşlarımızın sosyal market adı altında oluşturulan bu yere verdikleri çeşitli eşyaları ihtiyacı olan vatandaşlara vermek üzere ayrıştırıyoruz. Burada bulunan görevli arkadaşımız dağıtımlarını gerçekleştiriyor” dedi.

Ortaca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Fahrettin Külahlı ise bu güne kadar 300 ailenin sosyal marketten faydalandığını söyledi.

Külahlı “Ortaca Belediyesi olarak açmış olduğumuz Sosyal markette yaklaşık 10 aydır hizmet vermekteyiz. Sosyal marketimizde vatandaşlarımız tarafından verilen ihtiyaç fazlası kıyafetler ve eşyalar toplanmakta, bakım ve onarımdan geçirildikten sonra ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılmaktadır. Yaklaşık 10 aylık süre zarfında 300 aileye yardımda bulunduk. Şu anda da faaliyetlerimiz vatandaşlarımızdan gelen desteklerle devam etmektedir. Gelen bu eşyaların bakım, onarım ve düzenlemeleri gönüllü vatandaşlarımız tarafından yapılmaktadır” diye konuştu.

Ömer Kundakçı

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.