Son söz Sağlık Bakanlığı’nda…

0
3195

Son söz Sağlık Bakanlığı’nda…

Ortaca Devlet Hastanesi’nin “Geçici Kabulü” yapılmasının ardından Ortaca Belediyesi “Yapı Kullanma İzin Belgesi” verdi.Vatandaşların merakla beklediği Yeni Ortaca Devlet Hastanesi’nin ne zaman hizmete gireceği Sağlık Bakanlığı’nın vereceği karara kaldı.

Yapı sahiplerinin 23 Şubat 2018 tarihinde Ortaca Belediyesi’ne yaptıkları “Yapı Kullanma İzin Belgesi” taleplerine istinaden Ortaca Belediyesi’nin 28 Şubat 2018 tarihinde bu izni verdiği öğrenildi.

Yeni Ortaca Devlet Hastanesi’nde geçici kabulün yapılması hemen arkasından da Ortaca Belediyesinin “Yapı Kullanma İzin Belgesi” vermesinin ardından gözler Sağlık Bakanlığı’na çevrildi.

-2017 sonu denmişti…

Sağlık Bakanlığı, İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü Ortaca Devlet Hastanesinin,yer tahsisi, yapımı, devri ve hizmete girmesi ile ilgili tüm işlemlerin Sağlık Bakanlığı ile TOKİ arasında yapıldığını, Kasım sonuna kadar anahtar teslimi bitirileceğini, yılsonuna kadar da tıbbi araç ve gereçlerin de tamamlanarak 2017 yılı sonuna kadar tamamen hizmete girmesi planlandığını açıklamışlardı.

-Yeni Ortaca Devlet Hastanesi

Sağlık Bakanlığı tarafından Ortaca Gölbaşı mahallesiAntentepemevkisinde TOKİ’ye yaptırılan 100 yataklı Ortaca Devlet Hastanesi 25 bin 101 metrekare alan üzerine 3 bin 620 metrekare olarak inşa ediliyor. 22 Ekim 2013 tarihinde 21 milyon 648 bin liraya ihalesi yapılan hastanenin inşaatı yer tesliminden sonra 17 Ocak 2014 tarihinde inşaatına başlandı.

Ortaca Devlet Hastanesi, teslim tarihi üzerinden tam 2 yıl geçmesine rağmen tamamlanamadı.

Dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hastanenin, 19 Mayıs 2015’e yetiştirilmesini istedi, 6 defa süre uzadı.

Kasım 2014’de inşaatı devam eden Ortaca Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yetkililer tarafından hastanenin haziran ayında bitirileceğinin belirtilmesi üzerine 19 Mayıs 2015’e yetiştirilmesini istemişti.

CHP Muğla Eski Milletvekili Dr. Ali Arslanise, “kaliteli sağlık hizmeti almak her vatandaşımızın hakkı. Diğer illerde şehir hastaneleri yapılırken Ortaca Devlet Hastanesinin inşaatında ne gibi sorunlar yaşanıyor bilemiyorum. Çözülemeyecek sorunlar olduğunu düşünmüyorum. Bir an önce tamamlanarak hizmete açılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.