Son gün 31 Ocak 2017

0
372
Son gün 31 Ocak 2017

Son gün 31 Ocak 2017

 

Dalaman Müftülü, hac kayıt yenileme işlemlerinin 9-31 Ocak tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirterek, daha önce kayıt yapan vatandaşların 2017’de tekrar güncelleme yapmasının zorunlu olduğunu hatırlattı.

 

Önceki yıllarda kayıt yaptıranlar için gerçekleştirilen otomatik kayıt yenileme işlemi bu yıl uygulanmayacak. Dalaman Müftülüğü, hac kayıt yenileme işlemlerinin 9-31 Ocak tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirterek, daha önce kayıt yapan vatandaşların 2017’de tekrar güncelleme yapmasının zorunlu olduğunu Dalaman Merkez Camii’nde Cuma namazı öncesi duyurdu.

Bu yıl otomatik kayıt yenileme yok

Önceki yıllarda kayıt yaptıran vatandaşların kayıt yenileme işlemleri ise 9 – 31 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak. Otomatik Kayıt Yenileme işlemi ise bu yıl Başkanlık tarafından yapılmayacak. Daha önce başvuru yapmış olan adayların ister internet üzerinden ister müftülüğe gelerek başvurularını güncellemeleri gerekiyor. Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacak. Kaydını güncellemeyen adaylar 2017 hac kurasına giremeyecek.Bu yıl otomatik kayıt yenilemenin kalkmasının ardından diğer yıllardan farklı olarak; Ön kayıt işleminde sadece ilk defa kayıt olmak isteyenler kayıt yaptırabilecek ve kayıt yenileme işleminde ön kayıt ücreti alınmayacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.