Sokak hayvanlarının çileli yolculuğu

0
478
Sokak hayvanlarının çileli yolculuğu

Sokak hayvanlarının çileli yolculuğu

Ömer Kundakçı

Dalaman Bülüşlü mevkisindeki HAYDOS bakım evi sorumlusu Türkan Dağdelen vatandaşlar tarafından yaralı ve hasta olarak sokağa ve barınağa bırakılan kedi ve köpekleri tedavi için kendi aracıyla Medika-Vet Gökova Hayvan Hastanesine götürüyor.

HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) Muğla temsilcisi ve Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen “HAYDOS Bakım evinde yaklaşık 600 civarında kedi ve köpek bulunuyor. Bunların bir çoğu hasta ve yaralı vaziyette. Periyodik aralıklarla bakımevinde yapılan sağlık taramalarının yanı sıra durumu acil olanları da kendi aracımla ya da Ortaca minibüs kooperatifine ait araçlarla Ortaca Belediyesinin de destekleriyle Gökova’daki Medika-Vet Gökova Hayvan Hastanesine götürüyoruz, tedavilerinin ardından tekrar bakım merkezine getiriyoruz. Vatandaşlarımızdan severek aldıkları kedi ve köpekleri sağlıkları bozulduğunda yada yaralandıklarında sokaklara terk etmemelerini istiyoruz” dedi.

Medika-Vet Gökova Hayvan Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Veteriner Hekim Göksel Bayramlı ve görevli personel tarafından karşılanan sokak hayvanları tedavilerinin ardından tekrar HAYDOS bakım evine gönderiliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.