Sokak hayvanlarıiçin Kilimanjarodağına tırmanacak

0
521
Sokak hayvanlarıiçin Kilimanjarodağına tırmanacak

Sokak hayvanlarıiçin Kilimanjarodağına tırmanacak

OMR_0048

 

Fethiye’de yaşayan İngiliz Sam Tucker (28) hayvan hakları ve sokak hayvanlarına dikkat çekmek için Afrika kıtasının en yüksek dağı Kilimanjaro Dağı’na tırmanacak.

 

Sokak hayvanları için 5 bin 895 metre yüksekliğindeki Kilimanjaro Dağı’na tırmanacak olan Tucker, zirvede Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) flaması açacak.

 

Yolculuğuna Dalaman’daki HAYDOS barınağını ziyaret ederek başlayan Tucker, yaptığı açıklamada, “Bir adam ve patiler” sloganıyla Tanzanya’ya giderek tırmanış yapacağını söyledi.

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen ile tanıştıktan sonra böyle bir etkinlik yapmaya karar verdiğini anlatan Tucker, “Daha önce kanserli çocuklar için bir eylem yapmıştım. İzmir’den bisikletle Güney Afrika’ya gittim. Türkan Dağdelen ve onun baktığı sokak hayvanlarını görünce çok duygulandım. Ben de sokak hayvanları ve hayvan hakları için böyle bir etkinlik yapmak istedim” dedi.

Tucker, hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak için böyle bir etkinlik yapmayı istediğini, dağınzirvesinde HAYDOS flaması açacağını kaydetti.

 

Sokak hayvanları ve haklarının ihlal edildiğini savunan Dağdelen ise “Sokak hayvanları için Kilimanjarodağına tırmanacağını söyleyince çok sevindik. Sokak hayvanlarının durumu gönüllüler ve sivil toplum kuruluşları olmasa çok zor. Sam’e de bu duyarlı davranışı için teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

– Kilimanjaro Dağı

Tanzanya’nın kuzeydoğusunda bulunan Kilimanjaro Dağı, Kibo zirvesiyle Afrika kıtasının en yüksek dağıdır. 1987 yılında kendine özgü tabiatı, UNESCO tarafından Dünya Doğa Mirası olarak ilan edilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.