SİNEMANIN KALBİ 12. KEZ KÖYCEĞİZ’DE ATACAK

0
840

SİNEMANIN KALBİ

12. KEZ KÖYCEĞİZ’DE ATACAK

 

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Kaunos Altın Aslan Türk Film Festivali’nin bu yıl 12’incisi düzenlenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Köyceğiz Kaymakamlığının desteğiyle Köyceğiz Belediyesi tarafından 3-6 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek 12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivalinde birbirinden güzel filmler sinemaseverlere sunulacak.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, festival hakkında yaptığı açıklamada “Gelecek nesillere, kalıcı ve anlamlı şeyler aktarabilmek için en güzel yolun sanat olduğuna inandıklarını söyledi.

Ceylan, “aynı zamanda Sinemayı festivallerle, çok daha geniş kitlelere ulaşabilmeniz mümkün oluyor. Köyceğiz’de 2001 yılında “Sinema Günleri” adı altında başlatılan etkinlik; kültüre, sanata ve sanatçıya önem veren bir belediye olarak, etkinliğin devamı açısından bu günlere taşıdık.03-06 Eylül tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Köyceğiz Kaymakamlığının destekleriyle 12’inci kez gerçekleştireceğiz” dedi.

Başkan Ceylan, 12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Film Festivali’ni bu yıl da, daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflediklerinin altını çizerek, sinemaya gönül veren, sinemayı seven tüm insanlarımızı Festivalimize davet ediyorum’’ diye konuştu.

Bu yıl 12.incisi düzenlenecek festivalin konukları ise Türk Sinemasının duayen isimlerinden, Güngör Bayrak ve Ahmet Mekin. Onur konuğu Yönetmeni Biket İlhan, Yapımcı Necip Sarıca

Konuklar; Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Büşra Develi, Fikret Kuşkan, Ayça Varlıer, Mehtap Bayrı, Hakan Bilgin ve Süpriz konuk sanatçılar. Festivalin sunuculuğunu Cüneyt Cakova yapacak.

-KÖYCEĞİZ’DE COŞKUN SABAH İLE NOSTALJİ RÜZGARLARI ESECEK

Açılış Galasında; Besteci, Ud virtüözü, Tsm-Pop ve Fantezi müzik sanatçısı Coşkun SABAH’ın konser vereceği, Festivalde; Yön. Can Ulkay’ın “ Ayla” Yön. Murat Şeker’in “Görevimiz Tatil” Yön. Bora Egemen’in “Hadi Be Oğlum” Yön. Selahattin Sancaklı’nın “Direniş Karatay” Yön. Ozan Açıktan’ın “Aile Arasında” Yön. Özgür Sevimli’nin “Murtaza” filmleri izleyici ile buluşacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.