SICAK HAVALAR DALAMAN SOKAKLARINI BOŞ BIRAKTI

0
547
SICAK HAVALAR DALAMAN SOKAKLARINI BOŞ BIRAKTI

SICAK HAVALAR DALAMAN SOKAKLARINI BOŞ BIRAKTI

Hava sıcaklıklarının günden güne arttığı köyleriyle birlikte 38 bin nüfuslu Dalaman da termometreler 35-40 derece arasında seyrediyor.

Sıcaklardan bunalan vatandaşlar kendilerine çeşitli serinleme yöntemleri bulurken, bazı vatandaşlar ise ramazan ve orucu da bahane ederek evlerinden dışarı çıkmıyor.

Ramazan ayında oruç tutan vatandaşlar sıcak havada açlık ve susuzluğu daha fazla hissedince sokaklar boş kaldı. Öğle saatlerinde Cumhuriyet Caddesi ve Ptt Sokakları’ndaki büyük sessizlik dikkat çekti. Günün her saati yüzlerce insanın doldurduğu Cumhuriyet caddesi ve işlek sokaklar sıcak hava ve Ramazan ayı sebebiyle boş kaldı.

Diğer günlerde vatandaşların tıklım tıklım doldurduğu Cumhuriyet Caddesindeki  ve Belediye parkı, Dinlenme Parkları bile sessizliğe büründü.

Vatandaşların sıcaklar ve orucu bahane ederek evlerinden çıkmamalarından en çok şikayetçi olan kesim ise esnaflar oldu.

Vatandaşların ancak akşam üzeri hava serinlemeye başladığında sokaklara çıkıp alışveriş yaptığına vurgu yapan esnaf Murat Alkan, “Sıcaklar esnafı da vurdu. Ramazan ve oruç ile birleşince kimse sokağa çıkmaya cesaret edemiyor. Bayram alışverişini bekliyoruz. Akşama kadar bizde işyerlerimizde oturup müşteri bekliyoruz”.dedi

Haber Güngör ÇOBAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.