Servis araçlarına denetimler sıklaştı

0
408
Servis araçlarına denetimler sıklaştı

Servis araçlarına denetimler sıklaştı

 Dalaman ve  Ortacaİlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri servis araçları sürücü ve işletmecilerine yönelik hafta içerisinde yaptıkları bilgilendirme toplantılarının ardından trafikteki araçları da durdurarak denetimleri sıklaştırdı.

Dalaman İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme ekipleri okul önlerinde ve seyir halindeki araçları durdurarak inceledi. Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekipleri ise servis sürücüleri ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda bir araya geldi.

Toplantıda okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde belirtilen tüm kuralların eksiksiz uygulanması gerektiği vurgulandı.

Denetimlerde ise; rehber servisi, gereğinden  fazla öğrenci taşınması, taşıt levhaları, kapıların sürücü ve rehber servisi kontrolünde otomatik açılması, cam ve çerçevelerin sabit olması, sağlık çantası ve trafik seti bulunması, 6 aylık periyotlarla yaptırılmış fenni muayene, aracın 15 yaşından küçük olması, yangın söndürme cihazı ve öğrenci ve şoför için emniyet kemerleri incelendi.

Sürücülere yaptıkları işin büyük sorumluluk taşıdığı belirtilerek, Dalaman’da geçtiğimiz hafta bindiği servis minibüsünden indiği sırada aracın altında kalarak yaşamını yitiren Dalaman Çiftlik İlkokulu Anaokulu öğrencisi 5 yaşındaki Dağlar Dağlaroğlu hatırlatıldı.

Ömer Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.