“Serbest Gezen canlı yumurta tavuğu”

0
1495

“Serbest Gezen canlı yumurta tavuğu”

 

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda, serbest gezen canlı yumurta tavuğu ve yumurta satışının başladığı bildirildi.

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda, 20 liraya tavuk, 45, 50 ve 60 kuruşa yumurta alınabiliyor. Taksit imkanı olmayan ödemelerde kredi kartı kullanılabiliyor.

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu yetkilileri serbest gezen canlı yumurta tavuğu ve yumurta satışı ile ilgili şu bilgileri verdiler.

-Tavuklar, kekik, yonca, çayır otu ile besleniyor

Güneşin doğuşuyla serbest gezinti alanlarına çıkan tavuklar güneşin batışına kadar burada zaman geçiriyorlar.

Bu gezinti alanlarında eşinme, otlama, güneşlenme gibi içgüdüsel tüm davranışlarını gerçekleştirirler. Serbest gezinti alanlarında ekili bulunan kekik, yonca, çayır otu, uçgül vb gibi antiseptik ve antibakteriyel özellikli doğal bitkilerle sağlıklı koruma gerçekleşir. Büyümeleri sırasında herhangi bir stres faktörüne maruz kalmadan hayvan refahı gözetilerek bakım uygulanmıştır.

-Kahverengi, lohman brown ırkı

Hayvanların sağlığı kurum bünyesindeki uzman veteriner hekim ve veteriner teknikerleri tarafından takip edilmektedir, sadece koruyucu hekimlik ve aşıları uygulanmaktadır.
Tavuklarda antibiyotikli ilaçlar kesinlikle kullanılmamıştır, ırk lohman brown (kahverengi) olup ortalama 1,5 yaşındadır. Yumurta verimi 63-72 gr arasında devam etmektedir, etlik kesim için son derece lezzetlidir, canlı ağırlığı ortalama 1.4 kg ile 1.7 kg.dır,

-Tavuk sayısı stoklar ile sınırlı

Satın almak için alıcı kendi vasıtası ile kurum nizamiyesinden giriş yaparak kurum bünyesindeki iş Yurdu ambar biriminden makbuz kestirmek suretiyle hafta içi 08.30 / 17.00 mesai saatlerinde canlı tavukları hayvancılık biriminden teslim ediliyor.

Tavuk adet satış fiyatı 20 lira. Yumurta adet satış fiyatları, Küçük boy 45 kuruş, Orta boy 50 kuruş, Büyük boy 60 kuruş.
Ayrıca kurum satış mağazası ve DAC kafeden üretimi yapılan yumurtalardan da satın alınabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.