“Senin Gözünden Dalaman” fotoğraf ve resim yarışması sonuçlandı

0
611

“Senin Gözünden Dalaman” fotoğraf ve resim yarışması sonuçlandı

Dalaman Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Senin Gözünden Dalaman” fotoğraf ve resim yarışmasında jürinin değerlendirmesi sonucunda dereceye giren eserler belirlendi.

Fotoğraf dalında 312, 15 yaş üstü resim dalında 17 ve 15 yaş altı resim dalında 96 olmak üzere 425 eser yarışmaya katıldı.

-Sergi 3 ve 4 Mayıs’ta

Dereceye giren fotoğraf ve resimlerin ödül töreni 3 Mayıs 2018 Perşembe günü Dalaman TİGEM İdari bina önünde saat 17.30’da düzenlenecek olan kokteyle yapılacak.

Sergide Müzik ve şiir dinletisi yar alacak. Dereceye giren eserler 4 mayıs Cuma günü saat 17.30’da ise Dalaman Cumhuriyet meydanında sergilenecek.

-Resim yarışması

15 yaş altı kategorisinde;

”Dalaman” adlı resmi ile Ayşe Erdoğan birinci, ”Dalaman’ın beşeri güzellikleri” adlı resmi ile Mine Akçabel ikinci, ”Kocagöl” adlı resmi ile Emirhan Kalaycıoğlu üçüncü oldu.

 

15 yaş üstü kategorisinde ise,

”Eski Dalaman köprüsü” adlı resmi ile Buse Acar birinci, ”Dalaman’ın kalbi” adlı resmi ile                          Ivanna Zhydenko ikinci, ”Dalaman kolaj” adlı resmi ile Emine Akgül üçüncü oldu.

-Fotoğraf yarışması

Fotoğraf yarışmasında, “Köprü” fotoğrafı ile Hüseyin Kolay birinci, “Kayacık sahili” fotoğrafı ile Mustafa Çalhan ikinci, “TİGEM Emekçileri” isimli fotoğrafı ile Ümit Gürgüç üçüncü oldu.

Melahat Kanbur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.