Şehitlerimiz Anıldı

0
345
Şehitlerimiz Anıldı

Şehitlerimiz Anıldı

Dalaman’da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99’uncu  yılı kutlamaları  Dalaman Cumhuriyet meydanında  ve  ilçe mezarlığı şehitliğinde yapılan törenlerle   anılıp, dualar okundu.

Cumhuriyet meydanında  yapılan törende; Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Dalaman Kaymakamı başta olmak üzere, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Şehit ve Gaziler Derneği tarafından Atatürk anıtına çelenkler sunuldu. Yüzbaşı Murat Seçgin günün anlam ve önemini anlatan konuşma yaptı.

 DALAMAN ŞEHİTLİĞİNE ZİYARET

Cumhuriyet  Meydanındaki Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından heyet alandan ayrılıp Dalaman Şehitliğini ziyaret etti.  Dalaman Müftüsü  Selahhattin Bozkurt, şehitler için dua okudu.  Anma programında askeri tören mangası üç el saygı atışı yaptı.

Şehitlikteki programın ardından  Cumhuriyet Ortaokulu salonuna geçilerek Dalaman Adile İhsan Mermerci Kız Meslek Lisesi’nin hazırlamış olduğu program izlendi. Garnizon Komutanlığında Şehit aileleri ile gazi ve gazi yakınları onuruna düzenlenen öğle yemeği ile kutlama programı sona erdi. 

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98’inci yılı törenine;  Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, Garnizon Komutanı Albay  Murat Selçuk Çol, Dalaman Emniyet Müdürü Mehmet Çeribaş, Dalaman İlçe Müftüsü Selahattin Bozkurt, Esnaf odası başkanı Şevket Takar, AK Parti Dalaman belediye başkan adayı Süleyman Cambuzcuoğlu, İlçe başkanı Mehmet Orhan, kadın kolları başkanı Fatma Çalkın, CHP Dalaman Belediye Başkan Adayı Muhammet  Şaşmaz, İlçe Başkanı  Erdoğan Karakuş ve İlçe teşkilatı, MHP İlçe Başkanı Bayram Altın, DYP Dalaman belediye başkan adayı Hatice Özcan, ve DYP İlçe teşkilatı, BBP Dalaman  belediye başkan adayı Recep Bozkurt ve BBP İlçe teşkilatı, Merkez Mahalle Muhtarı Mustafa Kemal Yaman, Daire amirleri, Şehit aileleri, Hava Meydan Komutanlığı’ndan askeri birlik ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.