Seçmen kütüğü listeleri askıya çıkıyor

0
341
Seçmen kütüğü listeleri askıya çıkıyor

 

Seçmen kütüğü listeleri askıya çıkıyor

 

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), yurtiçi ve yurtdışı seçmen kütüğünün güncelleştirilmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen genelgeleri, Resmi Gazetede yayımlandı. 7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinde oy kullanacakların listesi askıya çıkıyor.

 

7 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerinde son kayıtlara göre, Köyceğiz’de 25 bin 495, Dalaman’da 26 bin 119 ve Ortaca’da 33 bin 751 kişi olmak üzere 85 bin 365 seçmen oy kullanacak.

-İtiraz için son gün 27 Mart

Adres değişikliği yapan kişilerin askıya çıkan seçmen kütüğü listelerini veya www.ysk.gov.tr adresinden TC numaraları ile kontrol etmeleri gerekiyor.

Buna göre, 7 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği seçimi için “Seçmen kütüğü listeleri” 14 Mart Cumartesi günü saat 08.00’de askıya çıkacak, 27 Mart Cuma günü saat 17.00’de askıdan indirilecek. Askı listelerine seçmenler ve siyasi partiler ilan süresi içinde itiraz edebilecek. Seçmen niteliğini taşıyan vatandaşlar ancak kendileriyle ilgili itirazda bulunabilecek.

Sandık seçmen listelerinin kesinleşmesinden sonra seçmen bilgi kağıtlarının hazırlanması ve dağıtılması işlemine 19 Nisan Pazar günü başlanacak, dağıtım işi en geç 1 Haziran akşamına kadar bitirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.