Saygı, Minnetle ve özlemle Dalaman’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni düzenlendi

0
77

Saygı, Minnetle ve özlemle

Dalaman’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni düzenlendi

 

Dalaman’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81’inci yıl dönümü nedeniyle anma törenleri düzenlendi.

Dalaman Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 10 Kasım Anma Törenine Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Dalaman Garnizon Komutanı Hava Uçak Bakım Albay Kemal Tayfun Çanlı, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, İlçe Emniyet Müdürlüğü, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığınca çelenk sunulmasının ardından iki dakikalık siren sesi eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenden sonra, Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk konulu fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra, Dalaman TİGEM Toplantı Salonunda düzenlenen programa geçildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Dalaman Çiftlik İlk/Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü Anma programının sunumuyla tören sona erdi.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Kurtuluş destanının en büyük kahramanı, bağımsızlığın simgesi Büyük Önder ATATÜRK hiç kuşkusuz tüm dünya devletleri tarafından da örnek alınan, sevgi ve saygı ile anılan büyük bir devlet adamıdır. Büyük önder ülkemizin dört bir yandan düşman işgali altında bulunduğu bir zamanda, yok edilmek istenen milletimizi, milli birlik ve beraberlik çatısı altında toplayarak zafere ulaştırmıştır.

ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının yıldönümünde bizlere düşen en önemli görev, birlik ve beraberlik içerisinde hatırasına, eserlerine ve ideallerine sahip çıkmak, Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve sonsuza kadar yaşatmak için çok çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhları Şad olsun.”

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş,” ; “Büyük liderler hiçbir zaman küçük düşünmemiştir. Onlar bedenlerinin bir gün toprak olacağını kabul etmiş, ama eserlerinin sonsuza kadar var olacağına inanmışlardır. Nitekim Atatürk, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti konusundaki düşüncesini belirtmiştir. Bugün bizlere düşen görev, Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bin bir zorlukla inşa ettiği eserine sahip çıkmak ve bu eseri gelecek nesillere tertemiz bırakabilmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.