Sarıgerme’de korkutan hortum

0
486
Sarıgerme'de  korkutan hortum

Sarıgerme’de

korkutan hortum 

Ortaca’nın Sarıgerme Mahallesinde meydana gelen küçük çaplı hortum herkesi korkuttu.

Edinilen bilgiye göre, ilçede sabah saatlerinde etkili olan yağışın ardından Sarıgerme Mahallesinde küçük çaplı hortum meydana geldi.

Hortum nedeniyle Sarıgerme Çevre ve Eğitim Derneğinin (SARÇED) işlettiği plajda bulunan kafeterya ve sahilde bulunan şemsiye, şezlong ve ağaçlarda hasar oluştu.

Sarıgerme Mahallesi Muhtarı Musa Varol yaptığı açıklamada, sahilde sabaha karşı küçük bir hortum meydana geldiğini söyledi.

Hortumun sabaha yakın meydana gelmesinden ve sahilde kimsenin olmamasından dolayı bir can kaybı olmadığını ifade eden Varol, “Hortum sahilde bulunan SARÇED plajında hasara yol açmış. Mahallemizde bulunan otellerde bir zarar yok. Geçen yıl yaşanan hortum derneğe ve bölgemizdeki otellere büyük bir zarar vermişti. Bugün yaşanan hortumun o kadar büyük bir zararı yok. Turizm sezonu açıldığı için korkmuştuk. Sadece derneğin malzemelerinde hasar var” dedi.

SARÇED Başkanı Cengiz İlhan ise yaşanan hortumun kendilerinin korkuttuğunu, hortumun geçen yıl meydana gelen kadar zararlarının olmadığını dile getirdi.

Saat olarak hortumun erken meydana gelmesi ve can kaybının olmayışının sevindirici olduğunu kaydeden İlhan şunları söyledi:

“Şu anda 80 şezlong, 40 şemsiye, büfenin çatısı ve bazı ağaçlarda hasar mevcut. İnşallah bu son olur. Büyük bir zarar vermeyişinden de teselli buluyoruz. Geçen yıl meydana gelen hortumdaki hasar tespitine göre yaklaşık 200 bin lira tutarındaydı. Bu olayda ise hasarımız 40 bin lira civarında olur.”

 

Ali Rıza Akkır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.