Ana Sayfa Gündem “Sanat Hayattır” diyenler Dalyan’da buluşuyor

“Sanat Hayattır” diyenler Dalyan’da buluşuyor

0
667

“Sanat Hayattır” diyenler Dalyan’da buluşuyor


Bu yıl ikincisi yapılacak olan 2. Geleneksel Dalyan Sanat Festivali, Ortaca Belediyesi’nin himayelerinde 22-25 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 


“Sanat Hayattır” sloganı ile gelenekselleşen festivalde bu yıl; Resim, Fotoğraf, Seramik, Karikatür, Ebru ve Cam Sanatı gibi altı farklı sanat disiplininde 25 sanatçıyı bir araya getiriyor.
A.Rasim Ülgen, Fevzi Yavuz ve Saba Sakarya’nın organizasyonu yaptığı 2. Geleneksel Dalyan Sanat Festivali’nin sanat danışmanlığı Orhan Zafer tarafından yürütülüyor.

Sanat Danışmanı Orhan Zafer, Son yıllarda sürekli bir artış gösteren sanat festivalleri, çalıştay veya workshop gibi bazı niteliksiz uygulamaların, aksine içeriği ve sosyal sorumluluk projeleriyle sanatsal olarak oldukça zengin bir programın organizasyon ekibi tarafından planlandığını söyledi.
Zafer, “Kaunosta Zaman” teması festival sanatçılarının eserlerine yansıması için çalışmalara başlamadan önce “foto safari-eskiz maratonu” gibi kültür ve sanat gezileri planlandı. Dalyan Sanat Festivali sanatçıların üretimleri yanında sosyal sorumluluk projeleri de düşünüldü. Bunlardan ön önemlileri Ortaca ilçesi sınırlarındaki öğrenciler arası Resim Yarışması, 23 Nisan tarihinde çocuklarla festival sanatçılarının; ebru, karikatür, seramik ve cam sanatı ortak atölye çalışmaları ve fotograf sergisi gibi etkinliklerle çocuklarla sanatı kavuşturmayı hedefliyor” dedi.

Festivale katılan her bir sanatçı için kullandığı tekniğe uygun boya ve tuval kişiye özel olarak hazırlanarak bir fark yaratıldığını vurgulayan Orhan Zafer, “Festival öncesi ve yapılan çalışmalar iki ayrı katalogta toplanması, katılımcı sanatçılara özel bir anı heykelciği tasarımı medya tanıtımı ve festival sonrasında önemli galerilere çalışmaların taşınması festival kapsamında planlananların sadece bir kısmını oluşturuyor. Festival organizasyonunu düzenleyen ve en büyük sponsor olan Ortaca Belediyesinin destekcileri olan kurum ve kuruluşların sponsorluk ile ilgili çalışmaları diğer festival ve çalıştaylara örnek olacak niteliktedir” diye konuştu.

Orhan Zafer, “Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan 2.Geleneksel Dalyan Sanat Festivali’nin hayata geçmesi için güzel olan her şeye olumlu yaklaşarak kapsamlı bir sanat ortamı sağlayan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’e organizasyon ekibiyle özverili ve uyumlu çalışmaları ile Ortaca Kent Konseyi Genel Sekreteri Nilgün Türk’e, festivalin görsel-tanıtım materyallerini hazırlayan sevgili Dilara Ülgen’e ve elbette bu Sanat Festivali’ne kıymetli zamanlarını ayıran değerli sanatçı dostlarımıza festival organizasyonu adına çok teşekkür ediyoruz. 22-25 Nisan 2018 tarihleri arasında “Sanat Hayattır” sloganı ile bir araya gelen sanatçılar; Yusuf Tarım, Mehmet Hacıfettahoğlu, Mümin Candaş, Musa Güney, Fevzi Yavuz, Saba Sakarya, Arezou Behrang, Hamiyet Köseoğlu, Mustafa Köseoğlu, Salih Mustafa Çizel, Sefer Örçen, Emine Teker. Aycan Yılmaz, Orhan Zafer, Coşkun Uzankaya, Aziz Özdemir, Ömer Göker, Ali Asgar Şahin, Rana Sirkecioğlu, Cemil Cahit Dumlupınar, Filiz Ermutlu, Mehmet Sakınç, Özdemir Sınmaz olarak siz değerli sanatseverleri Dalyan’a bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.