Sağlıkçılar fidan dikti

0
382
Sağlıkçılar fidan dikti

Sağlıkçılar fidan dikti

Dalaman’da, Sağlık Se OMR_0022n ilçe teşkilatı tarafından “Benim de bir ağacım olsun” projesi kapsamında Devlet Hastanesi bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Proje kapsamında 10 farkı türde 20 meyve fidanı toprakla buluşturuldu.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Murat Himoğlu, yaptığı açıklamada, sağlığı ağaçların kökleri gibi yaymak istediklerini söyledi.

Dalaman Devlet hastanesinde yaşanan hekim sıkıntısına da değinen Himoğlu, Dalaman Devlet Hastanesi’nin 1 yıl öncesine kadar sadece ana branşların bulunduğu ‘D’ grubu bir hastane olduğunu kaydetti.

Himoğlu, “Öncelikle yeni branşlar açık ve hastanemiz ‘C’ grubu hastane oldu. Ancak kuraya yeteri kadar hekim başvurmadı. Hekim sayımızı arttıramadık. Fethiye ve Ortaca Devlet Hastanelerinden destek alıyoruz” dedi.

Himoğlu, hekim sıkıntısını gidermek için çalıştıklarını belirterek, Dalaman’ın göz ardı edilemeyecek bir ilçe olduğunu ve gerekirse alternatif planları uygulamaya koyacaklarını ifade etti.

Etkinliğe, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Murat Himoğlu, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Nuri Ceyhan, Sağlık Sen İl Başkanı Yusuf Dural ve sendika üyeleri katıldı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.