0
579

Kaymakam Ali Güldoğan,

“Sağlık çalışanlarımız

kutsal bir meslek icra ediyor”

Kaymakam Ali Güldoğan, 14 Mart Tıp Bayramında Dalaman Devlet Hastanesini ziyaret ederek sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Dr. Özge Güldoğan da, Merkez mahallesinde ikamet eden 81 yaşındaki Hafize Koşar’ı evinde ziyaret etti.

 

 

Kaymakam Ali Güldoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, sağlık çalışanlarının kutsal bir meslek icra ettiklerine vurgu yaptı.

Güldoğan, “Sağlık, insan için en önemli ve en büyük zenginliktir. Çalışmak, öğrenmek, üretmek, hem kendimize hem de içinde yaşadığımız topluma katkı sunmak için sağlıklı olmak gerekir. Güçlü bir geleceğe ancak sağlıklı bireylerden oluşan toplumlar ulaşabilir.

Herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanmasının nitelikli bir toplumun en önemli şartı kabul edildiği günümüzde, insanı yaşatmayı ve insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimiz, insanların kaliteli ve mutlu yaşam sürmelerini sağlayarak, toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunmaktadırlar.

Kutsal bir meslek icra eden sağlık çalışanlarımızın emekleri, bilgi ve becerileriyle toplum sağlığını tehdit eden risklere karşı toplumun bilgilendirilmesinde, koruyucu önlemler ile vatandaşlarımızın sağlığının korunmasında ve gerektiğinde kaybedilen sağlıklarının yeniden kazanılmasında gösterdikleri çabaları ve fedakârlıklar her türlü takdirin üzerindedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, insanların daha sağlıklı ve daha mutlu hayat sürmesi için görev yapan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlıklı bir şekilde bugünlere gelmemizdeki katkıları için kendilerine şükranlarımızı ifade ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Melahat Kanbur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.