Rusya’ya İhraç Edilen Tonlarca Narenciye Geri Dönüyor…

0
707

Rusya’ya İhraç Edilen

Tonlarca Narenciye Geri Dönüyor…

DZO Başkanı Tuncay, “Narenciye Rusya’dan geri dönüyor”
Dalaman Ziraat Odası Başkanı Ziraat Mühendisi Tevfik Tayfun Tuncay, narenciye üreticisinin zor durumda olduğunu, devletten yardım istediklerini söyledi.

 

 

Dalaman Ziraat Odası olarak çiftçilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Dalaman Ziraat Odası Başkanı Ziraat Mühendisi Tevfik Tayfun Tuncay, “Çiftçilerimizin bu zor durumlarında devlet yetkilerinin çiftçilerin yanında olmasını talep ediyoruz” dedi.


Dalaman Ziraat Odası Başkanı Ziraat Mühendisi Tevfik Tayfun Tuncay, yaptığı yazılı açıklamada, “Rusya’ya ihraç edilen tonlarca portakal ürününün Akdeniz meyve sineği zararlısı ve erken susuz olarak hasat edilmesi bahane edilerek limonların geri dönmesiyle üreticilerimizin ürünlerinin dalın da kalması ülke ve bölge ekonomisine ciddi anlamda zarar sağlamış, aynı zamanda çiftçilerimiz için yarası kapanmayacak ekonomik sıkıntılar doğurmaktadır. Gübre ilaç ve mazot fiyatları son aylarda yüzde 60-70 oranında arttı. Çiftçilerimizin ürünlerini de satamadığı bu olumsuz durum çiftçilerimiz için zor durum almıştır” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.