Rus ve Ukraynalıların tatili başladı

0
399
Rus ve Ukraynalıların tatili başladı

Rus ve Ukraynalıların tatili başladı

 

Ukrayna’dan Dalaman’a gelen 3.’cü turist kafilesini taşıyan uçak, havalimanında su takı ile karşılandı. Sezonun ilk günlerinde Rusya ve Ukrayna’dan gelen turist hareketliliği gözle görülür şekilde arttı.

Kiev kentinden havalanan JoinUp Smart Voyaj Club firmasına ait charter uçakla gelen 168 yolcu için Dalaman Havalimanında tören düzenlendi. Yolcuları taşıyan uçak su takı ile karşılanırken, Ukraynalı misafirlere çiçek verildi ve ikramlarda bulunuldu.

Ukraynalı turistler, daha sonra kendilerini tatil yapacakları yerlere taşıyacak araçlarla havalimanından ayrıldı.

Smart VoyajJoinUp Ege Bölge Direktörü Kaan Şenbalkan, bölgenin Ukrayna için çok önemli bir yer olduğunu söyledi.

Firmanın 2016 Rusya krizinde öne geçtiğini ve pazarda yer sahibi olduğunu belirten Şenbalkan, “2017’defirmamız kendi operasyonu kendisi yapmaya başladı. Ukrayna ve Beyaz Rusya’dan 25 bin Marmaris – Dalaman ve 25 bin de Bodrum olmak üzere toplam 50 bin turist getireceğiz. Uçuşlar 25 Mayıs’tan sonra Ukrayna’nın 5 farklı bölgesinden Beyaz Rusya’nın da bir bölgesinden devam edecek.” dedi.

Şenbalkan, Ukraynalı ve Beyaz Rusyalı misafirlerin bölgenin doğal ve kültürel güzelliklerine hayran kalacaklarına emin olduklarını dile getirdi.

Türkiye ile Ukrayna arasındaki vizesiz seyahatin uygun kılınmasının ilişkileri kuvvetlendireceğine işaret ederek, uygulamanın bölgeden daha fazla misafir ağırlanmasını sağlayacağını ifade etti.

Şenbalkan, 14 Mayıs sonrasında Ukrayna’daki tur operatörlerinin Dalaman destinasyonuna gelmeye başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.