Ressamlar Dalyan’a hayran kaldı

0
525
Ressamlar Dalyan’a hayran kaldı

Ressamlar Dalyan’a hayran kaldı

 


Ortaca Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Dalyan Açık Hava Resim Çalıştayına katılan birçok ünlü ressam 8-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan resim çalıştayına katılacak.

 

Ülkenin çeşitli yerlerinde çalıştaylara katıldıklarını Organizasyonu Mimar-Ressam Fevzi Yavuz ile hazırladıklarını ifade eden Ressam Saba Sakarya, “İstanbul’da Yaşayan Tarihi Yarımada” resim çalıştayına, Ayfer Altuntaş, Aziz Özdemir (Seramik sanatçısı), Emine Alışık, Mehmet Boztaş, Mürvet Keyik, Salih Mustafa Çizel, Teymur Ağalıoğlu, Timur Taştekin ve Yücel Öztemur’un aralarında bulunduğu 11 ressam katılacak. Sanatçıların resimleri, 11-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında Türk Kültürüne Hizmet Vakfı (TKHV) Caferağa Medresesinde sergilenecek” dedi.

Bu tür çalışmalarla bölgenin tanıtımına katkı sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Sakarya, “yaklaşık 1 ay önce 20 kişilik sanatçı grubuyla Ortaca Dalyan’da resim çalıştayına katıldık. 40 civarında eser ortaya çıktı. Arkadaşlarımız çok güzel eserler çıkardılar. Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’in de destekleriyle Dalyan resim çalıştayını geleneksel hale getireceğiz. Bu tür çalışmalarla bölgenin tanıtımına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Başkanın da olumlu yaklaşımıyla 2018’de Nisan sonu Mayıs başında bu çalıştayı gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, bölgenin tanıtımı için sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verdiklerini söyledi.

Karaçelik, “Mayıs ayı içerisinde düzenlenen Dalyan Açık Hava Resim Çalıştayına 20 sanatçı katıldı. Katılımcılar bölgemizden çok iyi duygularla ayrıldılar. Yaptıkları çalışmaları düzenlenen sergilerde yer alıyor ve bölgemizi tanıtıyorlar. Önümüzdeki yıl çalıştayı tekrarlayarak geleneksel hale getireceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.