“Proje üretip ekonomiye değer katacağız”

0
3307

Dr. Beyhan Korkut; 

“Proje üretip ekonomiye
değer katacağız”

DP’den adaylığını açıklayan Dr. Beyhan Korkut; “Hedefimiz proje üreten, ekonomiye değer katan belediyecilik anlayışı”

Demokrat Parti’den (DP) adaylığını açıklayan Dr. Beyhan Korkut, ekonomik kalkınmaya yönelik projeler hazırladıklarını söyledi.

Dr. Beyhan Korkut, seçim bürosunda belediye meclis üyeleri Cenk Sönmez ve Yüksel Kocapınar ile basın açıklaması yaptı.

Halkın desteğini Dalaman’ın geleceği için kullanmak amacında olduklarını belirten Korkut; “Kurulduğu günden bu yana Ak Parti’de siyaset yaptım. 2004-2009’da Dalaman Belediye Başkanlığı yaptım. Uzun zamandır sahadayım, kamuoyu yoklamalarında halk tarafından desteklenen bir başkan adayı olarak yer aldık. Her ne hikmetse 16 yıl içinde kaldığım partiden dışlanmış durumda kaldım. Muğla’da iktidarın desteğini alarak hüküm süren Marmaris ekibi var. 2002 yılından bu yana Muğla Ak Parti’yi ele geçiren devamlı il başkanı ve milletvekili çıkaran Marmaris ekibi var. Muğla’nın içinden başka değerlerin çıkmasını engellemek için her şeyi yapıyorlar. Ak Parti’nin aleyhinde konuşamam, pek çok kademesinde görev aldım. Benim ve arkadaşlarım için o sayfa kapandı.

Benim inandığım siyaset halk için yapılır, halka rağmen yapılmaz. Benim için bölmeye çalışıyor diyenler var. Birisi olmasın diye ortaya çıkıp maddi ve manevi kahır çekecek, aptal bir insan değilim. Ben kazanamayacağım seçime girmem. Hesaplaşma ile bir yere varamayız. Geçmişten ders alınır, geçmişin muhasebesi yapılır, hatalar görülür. Bizim hiç kimseyle hesaplaşmamız yok, olmadı, olmayacak. Biz Dalaman halkının desteğini aldık. Bu desteği ağaların masalarında kemik yalayarak almadık. Garibanın yanında aldık. Dalaman’ın insanı çocuğunun geleceğini bizim projelerimizde görmüşse, bizim görevimiz o desteği Dalaman’ın geleceği için kullanmaktır.” diye konuştu.

– “Proje üreten, ekonomiye değer katan belediye”

Proje üreten, ekonomiye yönelen bir belediye hedeflediklerini anlatan Dr. Beyhan Korkut; “Dalaman’ın tarihini yazmaya geliyoruz. Yol, kaldırım yapalım, çöp toplayalım. Bunlar sıradan belediyecilik hizmetleri, biz Allah’ın izni, halkımızın desteği ile geldiğimiz de istihdama yönelik çok önemli projelerimiz var. Asıl hedefimiz istihdam. Ben sözümü tutarım, 3 yıl içerisinde 2022’ye kadar Dalaman ekonomisini düzeltemezsek. İşsizliği sıfıra indiremezsek söz veriyorum çekip gideceğim. Başaramazsam 5 yılı beklemem çeker giderim. İnşallah benim bu düsturum başaramayıp partilerinin oylarını yüzde 35’lerden yüzde 24’lere düşürenlere ders olur.” dedi.

– “Siyasi hayatımıza DP’de devam edeceğiz”

Bundan sonraki siyasi hayatlarına DP’de devam edeceklerini aktaran Korkut; “Herkese kapımız açık. Herkesin oyuna talibiz. Mutlu, ekonomik sorunları olmayan insanların yaşadığı, sezonluk işlerde değil yıl boyu çalışan ekonomik ve sosyal açıdan önünü görebilen insanların yaşadığı bir şehir oluşturmaya çalışacağız, hedefimiz bu.” şeklinde konuştu.

– “Ben değil, biz demeyi öğrendim”

Seçim sloganlarının “Hepimiz için” olduğunu söyleyen Dr. Beyhan Korkut; “2004’de yaşım 35’di. Belediyedeki ilk üniversite mezunu insan bendim. Açık konuşuyorum ben demek zorunda kaldım. Muğla ilinin en büyük kütle binasını yaptım, açılış yapamadım. Bundan sonra ben değil, biz diyeceğiz. Sloganımız “hepimiz için”, bu yola çıkarken hepimiz için diyerek çıktık. Yaptıklarımı anlatamadım, halk beni anlar dedim. 108 çocuk oyun parkı açtım, şuan da yüz tanesi çok kötü durumda. Hayat bana biz demeyi öğretti.” ifadelerini kullandı.

– “Ekonomik kalkınmaya yönelik projeler”

Hazırladığı projeler ile ilgili bilgiler veren Korkut; “Kadınlarımızın kendine yetecek gelirleri olmasını sağlamak istiyoruz. 500 kadınımızın çalışacağı tekstil atölyesini açacağız. Gerekli bağlantıları yaptım. Pazarına kadar hazırladık. Tarım birliği projemiz var. Şuanda çiftçi kan ağlıyor. Biz bu güzel koyların, denizin içinde denizsiziz. Verimli toprağımız var biz topraksızız. Denizle, toprakla barışacağız. Çiftçi ve tekstil projemiz çok önemli, Dalaman çayı kordon projemiz var. Üniversite projemiz var. Bunlar direkt ekonomiye dokunacak projeler. Amaçlarımızdan birisi de Dalaman’da 5 fakülte olması ve 5 bin üniversite öğrencisi. 8 proje uzmanı ile iletişimimiz sağladık. Zamanı geldiğinde tanıtımı yapılacak. Tarım birliğinde ürünü Hollanda modeli alacağız. Malını övme, pazarını öv diye bir söz vardır.  Biz üretiyoruz, pazar yok.” diyerek ekonomiye yönelik projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.

– Karakuş’un paylaşımına tepki

Ak Parti adayı Muhammet Karakuş’un sosyal medyadan yaptığı paylaşıma tepki gösteren Korkut, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizi Ak Parti’den koparan bu kafadır. Kendini mehdi ilan edenlerdir, bu kafayı Dalaman’a dayatan, Muğla’daki yöneticiler, Milletvekilleridir. Bu kafa onlara hayırlı olsun diyorum. ‘Sen yürü ki arkandan ümmet yürüsün’ ne demek. Muhafazakar bir partinin adayına bu laf yakışır mı, utanmadan bunu sosyal medya sayfalarında tutuyorlar. Bu kafadır bizim ayrılışımızın sebebi. Bu kafa çok tehlikeli bir kafadır. Din, vatan, bayrak kimsenin tekelinde değil. Hepimizin. Bizim düsturumuzda görev istenmez, verilir. DP’den adaylık görevini de Dalaman halkı, sevenlerimiz verdi.”

Açıklamanın ardından Dr. Beyhan Korkut, basın mensuplarının ve toplantıya katılan seçmenlerin sorunlarını cevapladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.