Polonya, Portekiz, İspanya ve İtalyan öğretmenler Dalaman’da

0
468

 

Polonya, Portekiz, İspanya ve

İtalyan öğretmenler Dalaman’da

Erasmus+ Ana Eylem 2 – Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği (KA2) Stratejik Ortaklıklar projesinde Polonya, Portekiz, İspanya ve İtalya’dan oluşan ortak ülkelerden 18 kişilik öğretmen grubu dalaman Hürriyet İlkokulunu ziyaret ettiler.

 

Erasmus+ Ana Eylem 2 – Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği (KA2) Stratejik Ortaklıklar adı altında Türkiye Ulusal Ajans’ı tarafından desteklenen Türkiye, Polonya, İtalya, Portekiz ve İspanya’nın katılımı ile ” Young Enterprising Students “(Genç Girişimci Öğrenciler ) adlı projeyi Hürriyet ilkokulu Türkiye ortağı olarak yürütmektedir.
“Young Enterprising Students’ adli projemiz Erasmus Ana Eylem 2 – Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği (KA2) altında yer alan Stratejik Ortaklıklar kapsamında hibe almış bir projedir. Projemiz 2017- 2020 yılları arasında devam edecek üç yıllık bir projedir.
Proje ile ilgili çalışmalar Polonya’nın Czestochowa şehrinde 11-15 Aralık 2017 tarihleri arasında The Maria Kownacka Primary School No.33 okulunda açılış toplantısı yapılarak başlamıştır. Daha sonra çalışmalar 16 -20 Nisan 2018 tarihleri arasında İspanya Zarautz Orokieta Herri Eskola okulunda yapılmış ve bu ülkeye 3 öğretmen ve 6 öğrenci ile okulumuz katılmıştır.


Proje kapsamında Polonya, Portekiz, İspanya ve İtalya’dan oluşan ortak ülkelerden 18 kişilik öğretmen grubu okulumuzu ziyaret ederek proje ile ilgili çalışmalar yürütüler. Okulumuzda yapılan atölye çalışmalarında geleneksel Türk el işi sanatları (keçe, ebru, kokulu taş vs) ortak ülkelerden gelen öğretmenlere uygulamalı olarak gösterildi ve ülkelerinde bu sanatları uygulamaları sağlandı.
Hürriyet İlkokulu Müdürü Nurettin Akça, “Erasmus+ proje çalışmalarının öğrencilerimizin ufkunu açacağına, girişimciliğin önemini kavratacağına ve girişimcilik duygusunun gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ülkeler arasında yapılacak olan bu hareketlilikler öğrenci ve öğretmenlerimizin farklı ülkelerin kültürlerini tanımalarını, ülkeler arasındaki kültürlerden farklılık ve benzerlikleri gözleme ve yerinde görme imkânına sahip olacaklardır. Ayrıca öğretmen ve öğrencilerimiz gittikleri ülkelerdeki okulların eğitimleri hakkında da bilgi sahibi olacaklardır. Bununla beraber proje ile ülkemizi ve ilçemizi tanıtma fırsatı bulacağımız için bu projenin okulumuz için büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. Hürriyet İlkokulu Müdürü Nurettin Akça projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.