Polis teşkilatı 170 yaşında

0
558
Polis teşkilatı 170 yaşında

Polis teşkilatı 170 yaşında

 

Polis teşkilatının kuruluş yılı Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

Hafta içerisinde düzenlenen etkinliklerin ardından 10 Nisan günü Ortaca Cumhuriyet meydanında tören düzenlendi.

Törene Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Garnizon Komutanı Haluk Türkoğlu, Ortaca Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yılmaz, emniyet personeli, aileleri, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Ortaca Emniyet Müdürü İsmail Ayhan’ın yaptığı konuşmadan sonra İlçe Milli eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ve bazı emniyet personeline ödülleri verildi.

Ortaca Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Polis teşkilatının kendisini sürekli yenileyerek Dünya polis teşkilatları arasında yerini aldığını, Türk halkının güvenini kazanan, demokratik hukuk devletinin Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olduğunu vurguladı.

İsmail Ayhan, Ortaca’daki huzur ve güven ortamını vatandaşlardan aldıkları destekle sağladıklarını ve sağlamaya devam edeceklerini ifade etti.

Kutlamalar, İlçe Emniyet Müdürlüğü lokalinde düzenlenen kokteyl ile sona erdi. Etkinlikler çerçevesinde, 6 Nisan’da Ortacaspor Veteranlar ile Emniyet personeli halı saha maçı, 9 Nisan günü ise Ortaca Merkez camiinde şehitler için mevlüd-i şerif okutuldu.

-Emniyete ziyaret

Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen kokteylin ardından ilçedeki kurum ve kuruluşların temsilcileri Emniyet müdürü İsmail Ayhan ve kısım amirlerini ziyaret ettiler.

-Kan bağışına destek

Polis haftası etkinlikleri kapsamında Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli Cumhuriyet meydanında kurulan Kızılay çadırında kan bağışında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.