Polis teşkilatı 168 yaşında

0
181
Polis teşkilatı 168 yaşında

Polis teşkilatı 168 yaşında

Polis teşkilatının kuruluş yılı Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hafta içerisinde düzenlenen etkinliklerin ardından 10 Nisan günü Dalaman Cumhuriyet meydanında tören düzenlendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Dalaman İlçe Emniyet amiri Mehmet Gümüş yaptı. İlköğretim öğrencileri Polis haftası şiirleri okudu.

Törene Kaymakam Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, Deniz Kurmay Albay Süleyman Çalışkan, Kent Konseyi Başkanı Vildan Dündar, Dalaman Mal Müdürü Ekrem Atar, Dalaman İlçe Tarım Müdürü Ergün Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü, emniyet personeli, aileleri, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunduğu törende, Emniyet Müdürü Çeribaş, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Polis haftası etkinlikleri kapsamında ilköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle hediyeleri verildi.

İlköğretim Okulu öğrencileri arasında düzenlenen Polis konulu şiir yarışmasında 1. olan Çiftlik İlköğretim Okulu öğrencisi Semih Latif Koşar,  2. olan Yağmur Alkaya, 3. olan Sezin Okkoluk’a hediyelerini Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, Deniz Kurmay Albay Süleyman Çalışkan verdi. daha sonra Cumhuriyet meydanı’ndaki tören, Sığla restaurant’da devam etti.

Güngör ÇOBAN

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.