POLİS GÜNÜ KUTLANDI

0
467
POLİS GÜNÜ KUTLANDI

POLİS GÜNÜ KUTLANDI

10 Nisan Polis teşkilatının 169. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle, Dalaman Cumhuriyet Meydanında 10.04.2014 Perşembe günü Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce kutlama programı yapıldı. Programa İlçemiz Kaymakamı Yılmaz ŞİMŞEK, Garnizon Komutanı Alb. Murat Selçuk ÇOL, Belediye Başkan Vekili Ramazan ONTAŞ, Daire Amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program İlçe Emniyet Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına konulmasına müteakip, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Emniyet Amiri Mehmet GÜNEŞ yaptı. Yaptığı konuşmada; “169 yıl önce, vatandaşlarımızın esenliği ve güvenliğini temin etmek amacıyla kurulan Polis Teşkilatımız, kamu düzeninin sağlanması huzur ve barış ortamının devamı için, üstün görev anlayışı içinde gayretlerini sürdürmektedir. Kurulduğu günden bu yana sürekli kendini geliştiren Polis Teşkilatımız bugün sahip olduğu araç-gereç, fiziki imkânlar ve eğitimli personeli ile mutlu birey, huzurlu toplum vizyonu ile çalışmalarına devam etmektedir.” dedi.

Daha sonra İlçemiz genelinde düzenlenen polis konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler şiirlerini okudu, öğrencilerin ödüllerini ise İlçemiz Kaymakamı Yılmaz ŞİMŞEK, Garnizon Komutanı Alb. Murat Selçuk ÇOL ve Belediye Başkan Vekili Ramazan ONTAŞ tarafından verildi ve program sona erdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.