Pala’nın kar sevinci

0
612

Pala’nın kar sevinci

Köyceğiz’ yaşayan Ahmet Türker Akyürek, 2,5 yaşındaki Kangal cinsi Pala isimli köpeğini ilk kez karla tanıştırdı. Köyceğiz’e bağlı Ağla yaylasında kar üzerinde ilk kez yürüyen, koşan, yuvarlanan Pala, büyük coşku yaşadı.

Son günlerde özellikle ormana ölüme terk edilen sokak hayvanlarının gündemde olduğu dönemde böyle güzel görüntülerinde oluşması yürekleri ısıttı.

-“İlk kez kar gördü”

Ahmet Türker Akyürek, 2,5 yaşındaki Anadolu çoban köpeği Sivas Kangal cinsi can dostu Pala’yı 2,5 aylık iken sahiplendiğini, inanılmaz bir ırk, bir dost olduğunu söyledi.

Ahmet Türker Akyürek, “Irkının özellikleri soğuk iklimde yaşaması. Biz de Pala’ya öyle bir sürpriz yaptık. Karla, beyaz örtüyle ilk defa tanıştı, ilk defa gördü. Kar yalıyor, kar yiyor. Çok mutlu oldu halinden memnun. Biz de çok mutlu olduk. Hafta sonları özellikle mutlaka geleceğiz. Onun bu özlemini bu şekilde gidermeye çalışacağız” dedi.

-“Bir kap su, bir kap yiyecek”

Pala’yı hafta sonlarında karla oynamaya getiren Akyürek, karla kaplı ormanda, yaban hayvanlarını da unutmuyor. Akyürek, yanında getirdiği, ekmek, mısır ve buğday gibi yiyecekleri de ormana bıraktı.

Akyürek, ”eşim ile fırsat buldukça kamp kurar, doğada zaman geçiririz. Mümkün olduğu kadar doğayla iç içe yaşamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda evimizde de hayvanlarımız, tavuklarımız, ördeklerimiz de var. Özellikle kış aylarında, soğuk iklimlerde bu yüksek rakımlarda, karla kaplı bölgelerde yabani hayvanlar, kuşlar yem bulamıyorlar. Dolayısıyla her geldiğimizde aç kalmasınlar diye biz de değişik gıda malzemeleri, ekmek, buğday, mısır getirip ağaç diplerine serpiştiriyoruz. Bunun yanı sıra vatandaşlarımız ev ve işyerlerinin önüne bir kap su bir kap yiyecek koyabilirler” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.