Özel Rehabilitasyon Merkezine Ziyaret

0
390
Özel Rehabilitasyon Merkezine Ziyaret

Özel Rehabilitasyon Merkezine Ziyaret

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Ortaca Özel Coşku Eğitim ve Rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.

 

Akkuzu, rehabilitasyon merkezinde eğitim gören öğrenci ve velilerle birlikte İl müftülüğü tarafından düzenlenen “engelliye bakış” konulu toplantıya katıldı.

Toplantının açılış konuşmasınıda engellilerin ve ailelerinin hiç bir zaman yalnız olmadığının altını çizen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, “Bakanlık olarak her zaman ailelerimizin yanındayız. Engellilerimize fırsat verildiği zaman neleri başarabileceklerini hepimiz biliyoruz. Bakanlığımızın kuruluş tarihinin çok yeni olmasına rağmen Türkiye çapında engellilerimize ve ailelerine daha iyi hizmeti nasıl verebiliriz amacındayız” dedi.

-Toplu taşıma ücretsiz

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak 4 bin 828 engelliye ve ailesine evde bakım ücreti ödediklerini kaydeden Akkuzu, yine engelli ailelere destek olmak için engelliler ve refakatçıları kimlik kartlarını göstererek toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalanabileceklerini söyledi.

Muğla müftülüğü tarafından hazırlanan “engelliye bakış” toplantısında konuşan İl Müftüsü Abdurrahman Koçak ise; “İnsanın sosyal statüsü, zengin ya da fakir, amir veya memur olması, ırkı, rengi, dili allah katında üstünlük ölçüsü olmadığı gibi, engelli olup olmaması da bir üstünlük veya eksiklik sebebi değildir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.