Özel merkeze, özel ziyaret

0
493

Özel merkeze, özel ziyaret

Ortaca’nın Dalyan mahallesindeki dünyanın özel merkezlerinden olan, Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma Rehabilitasyon ve Bilgilendirme Merkezi (DEKAMER) özel ziyaretçilerini ağırladı.

İzmir Muhtaç Çocuklar ve Engelliler İçin Elele Derneği ve Ortaca Başaran Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden özel öğrenciler, “Engelleri Kaldıralım” temasıyla DEKAMER’i ziyaret etti. Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma Rehabilitasyon ve Bilgilendirme Merkezi sorumlusu Pamukkale Üniversitesinden (PAÜ) Prof. Dr. Yakup Kaska, özel merkezde özel çocukları ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Prof. Dr. Yakup Kaska, “bu bizim için çok önemli bir ziyaret. Down sendromlu çocuklarımız, merkezimizde tedavisi süren kalumbağaları gördüler, onları bilgilendirdik ardından da birlikte yavru caretta carettaları denize gönderdik” dedi.

Kaska, ”Merkezimizde İzmir Muhtaç Çocuklar ve Engelliler İçin Elele Derneği’nin değerli üyelerini Başaran Özel Eğitim ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü işbirliği ile misafir ettik. “Engelleri Kaldıralım” projesi kapsamında merkezimizi ziyaret eden çocuklarımız, kaplumbağalar hakkında bilgi edinirken, Ekibimize bakım konusunda yardımcı olup yavru kaplumbağaların denize bırakılmasını sağladılar. Bu güzel ziyaretleri için çocuklarımıza ve etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan Başaran Özel Eğitim ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğüne teşekkür ederiz” diye konuştu. Yapılan ziyaret ve bilgilendirmenin ardından yuvadan çıkan ancak denize ulaşamayan DEKAMER’de tutulan yavru caretta carettalar doğal ortamına bırakıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.