Özel günlerde alınıp sokağa terk ediliyorlar

0
553
Özel günlerde alınıp sokağa terk ediliyorlar

Özel günlerde alınıp sokağa terk ediliyorlar

11 2

 

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) il temsilcisi ve HAYDOS başkanı Türkan Dağdelen, heves uğruna yılbaşı, doğum günü, sevgililer günü gibi özel günlerde hediye olarak petshoplardan hayvan alınmamasını istedi.

 

Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz ile Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) barınağında açıklama yapan Dağdelen, barınaktaki kedi ve köpeklerin çoğunun pet-shop ürünü cins hayvanlardan oluştuğunu söyledi.

Parayla alınıp sokağa atılan onlarca cins köpeğin sokaklarda gezdiğini anlatan Dağdelen, “Bir heves uğruna yılbaşı, doğum günü, sevgililer günü hediyesi olarak alınıp sokağa terk ediliyorlar. Hayvanlar eşya değildir. Onların da duyguları var. Hevesle alıp sonra da sokağa ve barınaklara terk etmeyin” dedi.

Sevgililer gününde de pet shoplardan yüzlerce hayvan alınacağını belirten Dağdelen, “Nolur hayvan satın almayın. Pet shoplardan almak yerinehayatınızda bir değişiklik yapın barınakları ziyaret edin. Gerçekten isteyenler de barınaktan bir hayvan sahiplensin” diye konuştu.

 

Dalaman Belediye başkanı Muhammet Şaşmaz ise, özel günlerde hediye olarak bir hayvan almak isteyenler için barınaklarda yüzlerce hayvanın yuva beklediğini, insanların parayla almak yerine barınaklardan hayvan sahiplenmelerini istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.