“Oyu Ankara’mı veriyor, Ortaca halkı mı 31 Mart’ta göreceğiz”

0
4307
 “Oyu Ankara’mı veriyor, Ortaca halkı mı 31 Mart’ta göreceğiz”

 “Oyu Ankara’mı veriyor,

Ortaca halkı mı 31 Mart’ta göreceğiz”

Demokrat Parti Ortaca Belediye Başkan adayı ve meclis üyeleri tanıtım töreni ile seçim ofisi açılışı kalabalık bir katılımla yapıldı. Açılış törenine Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Behçet Saatcı da katıldı.

Demokrat Parti Belediye Başkan adayı Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “Oyu Ankara’mı veriyor, Ortaca halkı mı veriyor.  Başkanı Ankara’mı seçiyor, halk mı seçiyor 31 Mart’ta göreceğiz” dedi.

Demokrasiyi tecelli ettirmek istemeyenlere Ortaca’dan gerekli cevabı vereceklerini ifade eden Demokrat Parti Belediye Başkan adayı Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “Demokrasiler halkın iradesiyle tecelli eder. Kişilerin mücadelesiyle değil. Biz inşallah 31 Mart’ta halkın iradesinin nasıl tecelli ettiğini, Ortaca halkı olarak Demokrasiyi tecelli ettirmek istemeyenlere karşı, bomba gibi bir cevapla, hak ettikleri gibi bir cevapla vereceğiz” diye konuştu.

-“Muğla bu oyunu bozmaya geliyor”

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’e destek veren Bağımsız Belediye Başkan adayı Behçet Saatcı, “Birileri bir yerde düzeni bozuyorsa birileri de düzeni yapar. Biz düzen bozmaya değil, düzen yapmaya geldik. Hep beraber Muğla olarak düzeni kuracağız. Her şey iyi gidiyordu da bizim burada işimiz ne. Hasan başkanın burada işi ne. Muğla’da işler iyi gitseydi bizim burada işimiz yoktu. Seçilmiş 13 tane belediye başkanını yok sayacaksın. Kendin gibi düşünmeyen herkesi diskalifiye etmeye çalışacaksın. Yanına aldığın arkadaşlarınla, genel merkezdeki avanelerinle, kendi ilçesini savunanları yok sayacaksın. Yok öyle. Senden büyük Allah var. Biz o oyunu bozacağız. Muğla bu oyunu bozmaya geliyor. 59 ayda bir kere 13 ilçe belediye başkanını bir masaya toplayamayan adam Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olacak öyle mi. Kusura bakma O treni kaçırdın” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, 31 Martta yapılacak olan seçimlerde beraber yola çıktığı kadroyu açıkladı.

Adayların arasında 3 kadının yer aldığı Belediye Meclis Üyesi adayları şu isimlerden oluştu.

Şerifnaz Yıldırım, Sevim Balcı, Derya Gün, Kamil Dağdelen, Hikmet Uslan, Süleyman Korkut, Hasan Kaya, Vedat Yavuz, Cafer Erol, Mehmet Kuş, Durali Üreyen, Mustafa Sarışlı, Mustafa Pirinç, Müsamettin Akkurt, Yusuf Soltekin, Bayram Okur ve Mustafa Yiğitcan.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.