Ortaca’ya çocuksuz otel konsepti…

0
719

Ortaca’ya çocuksuz otel konsepti…

TUI’nin son yıllarda giderek talep toplayan çocuksuz aile ve çiftlere yönelik, “TUI Sensimar Seno Resort & Spa Sarıgerme” 2019 yaz sezonunda hizmete girecek 12 çocuksuz otelden biri olacak.

 

Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu TUI, Türkiye’de büyük talep artışı bekliyor. 2019’da iki yeni otel açacak TUI’nin Almanya kolu TUI Almanya CEO’su Marek Andryszak, Türkiye satışlarında üç haneli büyüme beklediklerini söyledi…

Turizmgazetesi-Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu TUI, otelcilikte büyüme stratejisi gereği, otel sayısını artırmaya devam ediyor.
2019 yılında konsept otellerine 15 yeni otel ekleyecek olan TUI’nin grup olarak bünyesinde toplam 380 otel bulunuyor, bu otellerin yalnızca 50’sinin işietmesi grup dışındaki şirket ya da kişilerin elinde bulunuyor. Böylece TUI’nin otel sayısı 395’e yükselmiş olacak. Yeni otellerden ikisi Türkiye’de hizmete açılacak. Ayrıca, TUI Sensatori markası altında işletilen TUI Sensatori Barut Fethiye Resort ise genişletilerek oda sayısı 152’ye yükseltilecek, otele bir de rezidans bölümü eklenecek.

Özellikle TUI Family, TUI Sensimar ve TUI Sensatori olmak üzere üç ayrı konsept otel markasında büyüme hedefi koyan TUI, 2019 yılında bu üç marka altında 15 yeni otel açacak. Bu yeni otelleri Türkiye, Yunanistan ve İspanya’da hayata geçirecek TUI’nin, buna ek olarak bu markalarla İtalya, Tunus, Mısır ve Hırvatistan’da da oteller açacağı açıklandı.

-Çocuksuz otel talebi artıyor

TUI’nin son yıllarda giderek talep toplayan çocuksuz aile ve çiftlere yönelik  TUI Sensimar otel markası altında 13 ülkede toplam 49 oteli bulunuyor. 2019 yılında bu marka ile 12 oteli daha hizmete sunacak olan TUI’nin bu 12 yeni oteli arasında Türkiye’den de bir otel bulunuyor. TUI Sensimar Seno Resort & Spa Sarıgerme, 2019 yaz sezonunda hizmete girecek 12 çocuksuz otelden biri olacak. Diğer 11 yeni Sensimar otelinin 3’ü Yunanistan, 2’si Mısır, 2’si İspanya ve 2’si İtalya’da hizmete girecek. Ayrıca Tunus ve Hırvatistan’da da 1’er Sensimar oteli hizmete açılacak. TUI bunun yanı sıra çocuksuz otel konseptindeki bir diğer markası Robinson Club çatısı altında da Robinson Club Jandia Playa’yı İspanya’nın tatil bölgesi Fuerteventura’da Aralık 2018’de hizmete sokacak.

Çocuksuz otel talebindeki artışın son yıllarda dikkat çektiğine işaret eden TUI Almanya CEO’su Marek Andryszak, araştırma kuruluşu GfK’nın araştırmasına göre, her iki tatil seyahatinden birinin çocuksuz seyahatler olduğunu vurguluyor.

-Aile konseptinde Türkiye’de 2 yeni otel 

Çocuksuz çiftlere yönelik otellere ta lep artsa da, özellikle Almanya pazarında aile konseptli otellere olan talep de devam ediyor. TUI, Türkiye’nin en iyi olduğu alanların başında gelen aile oteli konseptindeki markası TUI Family Life’ın 9 ülkede 29 oteli bulunuyor. Bu marka altında 2019 yılında 3 yeni oteli hizmete açmaya hazırlanan TUI, bu otellerin 2’si Türkiye’de, 1’i Yunanistan’da yer alacak. TUI’nin 2019’da hizmete açacağı 2 yeni TUI Family oteli ise şunlar: TUI Family Life Side ve TUI Family Life Ephesus.

-TUI Sensatori Barut Fethiye Resort büyütülüyor

TUI, lüks otel kategorisindeki TUI Sensatori markası ile standart 5 yıldızlı hizmetin üzerinde hizmet sunuyor. TUI Sensatori markası altında işletilen TUI Sensatori Barut Fethiye Resort’ün ise 2019 yazına yenilenerek gireceği açıklandı. Oda sayısı 152’ye yükseltilecek olan TUI Sensatori Barut Fethiye Resort’e ayrıca “The Residence” adlı yeni bir rezidans bölümü de eklenecek.

“Türkiye satışları 3 haneli artacak”

2019 yaz sezonunda en çok talep gören ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini söyleyen TUI Almanya CEO’su Marek Andryszak, Alman tatilcilerin iki yıl aradan sonra yeniden Türkiye’ye dönüş yaptığını ve gelecek sezon Türkiye satışlarında üç haneli artış beklediklerini kaydetti.

Türkiye talebinin yanında Yunanistan ve Mısır talebinde de önemli artışlar beklediklerini dile getiren Andryszak, buna karşılık İspanya talebinde ise bir hafif bir gerileme olabileceğini ifade etti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.