Ortaca’nın başpehilvanı, İsmail Balaban

0
409

Ortaca’nın başpehilvanı, İsmail Balaban

Ortaca’da bu yıl 4.’üncüsü yapılan Ortaca Dalyan Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı finalde Furkan Durmuş Altın’ı yenen İsmail Balaban oldu. Üst üste 3. Kez Dalyan Güreşlerini kazanan Balaban altın kemer sahibi oldu.

 

  1. Ortaca Dalyan Yağlı Güreşleri 48’i başpehlivan yaklaşık 600 güreşçinin katılımıyla Dalyan stadında yapıldı.

Kıran kırana geçen güreşleri çevre illerden de gelen binlerce güreş sever izledi. Güreşlerde, İsmail Balaban şampiyon, Furkan Durmuş Altın ikinci, Ali Gürbüz ise üçüncü oldu. Dereceye giren güreşçilerin ödülleri düzenlenen törenle verildi.

 

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, bu yıl yapılan güreşlere 48’i başpehlivan 600 güreşçinin katıldığını söyledi.

Karaçelik, “Tabiri yerindeyse yağlı güreşlerde sezon finalini Ortaca’da yapıyoruz. Katılım çok güzel oldu, güreş severlerin televizyonlardan izlediği başpehlivanları Ortaca’da izleme fırsatı oldu. Çevre illerimizden gelerek güreşleri izleyen bölgemizi gezmeye gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Ortaca Başpehlivanı İsmail Balaban, “Dalyan güreşleri artık marka oldu. Bu güreşlere Kırkpınar’da mücadele eden başpehlivanların da katılıyor olması kaliteyi artırıyor. Çok zorlu rakiplerle mücadele ettim. Üst üste 3. Kez şampiyon olmaktan mutluyum. Organizasyonu gerçekleştiren Hasan Karaçelik ve ekibine teşekkür ediyorum”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.