Ortacalı Satranççılar uluslararası turnuvalarda

0
462
Ortacalı Satranççılar uluslararası turnuvalarda

Ortacalı Satranççılar uluslararası turnuvalarda

 

Ortaca Belediyespor Satranç Kulübü sporcularının da katıldığı Keşan Uluslararası Satranç Turnuvası ve Burdur Ulusal Göl Satranç Turnuvası yapıldı.Ortaca Belediyespor Satranç sporcusu İsa Özgür turnuvadan ödüllerle döndü.

kesan_odul

 

-Keşan Uluslararası Satranç Turnuvası

Keşan Uluslararası Satranç Turnuvası14-19 Ağustos tarihlerinde yapıldı.30 bin lira ödüllü turnuvaya 15 ülkeden sporcular katıldı.

Ortaca Belediyespor satranç sporcusu14 yaşındaki İsa Özgür,3 farklı kategoriden para ödülü kazandı ve 14 Yaş Altı kategorisinde derece yaptı.

İsa Özgür turnuvada, Genel kategoride 150 sporcu arasından 12. olarak 300 TL para ödülü, En İyi Türk Sporcu sıralamasında 5. olarak 400 TL para ödülü ve 14 Yaş Altı En İyi sporcu derecesi yaptığı için 800 TL para ödülü olmak üzere toplamda bin 500 lira para ödülü ve 14 Yaş Altı Sporcu birinciliğini kazandı.

Ortaca Belediyespor Satranç Antrenörü Hasan Güneş, başarılı sporcu İsa Özgür’ün kazandığı para ödülüyle Eylül ayının ilk haftası İstanbul’da yapılacak olan İstanbul Uluslararası Satranç Festivali Satranç Turnuvasına katılacağını söyledi.

-Burdur Ulusal Göl Satranç Turnuvası

Burdur Ulusal Göl Satranç Turnuvası ise 14-19 Ağustos tarihlerinde A ve B kategorilerinde yapıldı.

Turnuvaya Ortaca Belediyespor, Fethiye, Marmaris, Dalaman Belediyespor ve Muğla’dan sporcular katıldı.

Ortaca Belediyespor Satranç Antrenörü Hasan Güneş, sporcuların yaz aylarında da boş durmadıklarını, tecrübe kazanma,oyun gücünü geliştirme açısından güçlü turnuvalara katılarak deneyim kazandıklarını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.